ijournal.cz

Ceny Anděl Coca-Cola 2022 odhalují line-up. Vévodí mu letošní nominovaní

red Zdroj: Anděl Coca-Cola 2022 13.3.2023 Hudba

~ai-12a5c08d-405a-44a4-9b1e-01cb75036b6a_

Dvaatřicátý ročník cen České hudební akademie – Anděl Coca-Cola 2022 se uskuteční v sobotu 15. dubna v prostorách pražského Výstaviště. Předávání, kterým provede herec Kryštof Bartoš, doprovodí řada speciálních hudebních čísel. Živě vystoupí Richard Müller, 7krát3, Lenny, Vypsaná Fixa, Prago Union, 58G a další. Přímý přenos odvysílá od 21:20 ČT1 a YouTube kanál Cen Anděl.


Stejně jako v uplynulých letech bude i tentokrát udílení Cen Anděl Coca-Cola 2022 oživeno speciálně pojatými hudebními čísly, kterých se zhostí umělci z řad nominovaných. Své zástupce bude mít tentokrát v programu většina hlavních kategorií. „Každým rokem oslavujeme na Cenách Anděl českou hudbu v celé její šíři a oceňujeme ty, jejichž nahrávky v daném roce vyhodnotila Česká hudební akademie jako ty nejzdařilejší. Zároveň je naším cílem představit tuto tvorbu veřejnosti atraktivní formou a věnovat co nejvíce prostoru těm, kterým tento večer patří – samotným hudebníkům,“ uvádí producentka Cen Anděl Lucka Hájková.

 

S ohledem na počty nominací jsou favority letošních Cen Anděl Coca-Cola 2022 po Miro Žbirkovi, který je in memoriam nominovaný ve čtyřech kategoriích, zpěvák 7krát3 a kapela Vypsaná Fixa se třemi nominacemi nebo Pam Rabbit, která se díky svému debutu může stát letošním Objevem i Sólovou interpretkou. Všichni tito hudebníci se objeví na andělském podiu minimálně coby vystupující a živě představí svou tvorbu hostům na pražském Výstavišti i divákům u obrazovek. Line-up doplní také Richard Müller, zpěvačky Lenny a Rozálie, 58G nebo Prago Union. 

 

Ceremoniál, kterým provede herec Kryštof Bartoš, opět slibuje atraktivní podívanou. „I letos se snažíme přistoupit ke každému vystupujícímu individuálně a vytvořit pro každou píseň, která během večera zazní, originální výtvarný koncept. Podoba živých vystoupení, která vznikne pouze pro daný večer, bude po odvysílání zveřejněna ve formě živých videoklipů na YouTube kanálu Cen Anděl,“ přibližuje letošní pojetí vystoupení art director Matyáš Vorda a doplňuje: „Stage nám letos nabídne až panoramatický pohled s pětadvacet metrů dlouhou LED obrazovkou a dvěma sty šedesáti inteligentními světly.“

 

Dvaatřicátý ročník Cen Anděl Coca-Cola 2022 odvysílá 15.4.2023 v přímém přenosu ČT1 a YouTube kanál Cen Anděl.
Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Anděl Coca-Cola 2022