ijournal.cz

CD Příští stanice muzikálová

red Zdroj: Musical media, Český rozhlas 10.12.2022 Společenské akce a události

CD PŘÍŠTÍ STANICE MUZIKÁLOVÁ

Bára Basiková a Jakub Hübner

Symfonický orchestr Českého rozhlasu řídí Jakub Žídek

 

CD má poměrně zajímavou genezi svého vzniku. Jeho sólisty jsou Bára Basiková a Jakub Hübner. Bára se s Jakubem potkali několikrát na koncertech, kde oba vystupovali. Například na koncertě Muzikál expres 30 v Hudebním divadle Karlín. Postupem času mezi oběma vznikl vzájemný respekt i sympatie. První jejich společnou nahrávkou byla skladba Byl den a padla noc, která vyšla loni na Jakubově vánočním CD a je i bonusem toho dnešního. Muzikál expres se tedy rozhodl dát ve své letošní produkci se Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu prostor právě jim.

přední strana CD Bára Basiková, Jakub Hübner a SOČR Příští zastávka MuzikálováStěžejními body projektu jsou dva slavné muzikály. Jeden český a jeden zahraniční. Bára Basiková titulní roli Johanky z Arku ztvárnila hned v několika nastudováních a Jakub Hübner melodie Johanky ve svém kontratenorovém rejstříku interpretoval s takovou přesvědčivostí, že skladatele Ondřeje Soukupa přesvědčil, aby mu jednu ze dvou skladeb svěřil v této produkci. Navíc poskytl oběma i zcela nový duet Ráno zítřejší bude moudřejší, který otextoval Michael Prostějovský. A tak vznikly nahrávky se symfonickou partiturou, která kultovní Johance z Arku dává novou dimenzi.


zadní strana CD Bára Basiková, Jakub Hübner a SOČR Příští zastávka Muzikálová
Druhým titulem je „muzikálový šperk“ Andrewa Lloyda Webbera Sunset Boulevard, který Bára viděla v nastudování Divadla J. K. Tyla v Plzni a do jehož melodií se přímo zamilovala. CD opět obsahuje tři stěžejní skladby z tohoto díla, a také o ně se Bára s Jakubem podělili. 

Pokud jde o další muzikály, zaznívají zde stěžejní melodie z Koček, Jesus Christ Superstar nebo Starmania. Ty pak doplňuje například nová nahrávka své doby velkého hitu Báry Veni Domine v duetové podobě nebo coververze slavné skladby Karla Svobody Jdi za štěstím.

Křest CD Bára Basiková, Jakub Hübner a SOČR Příští zastávka Muzikálová se uskutečnil 8.12.2022 v kině MAT na Karlově náměstí v Praze. Album pokřtila herečka Tereza Kostková. Na křtu byl představen v projekci videoklip k písni Ráno zítřejší bude moudřejší, kterou pro Báru Basikovou a Jakuba Hübnera napsali Ondřej Soukup a Michal Prostějovský, kteří na akci byli rovněž přítomni.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Musical media, Český rozhlas