ijournal.cz

Boris Král představuje svou první autorskou kolekci Salon de nuit. Přináší závan nostalgie po ztracené noblese, půvabu a eleganci

red Zdroj: MBPFW 23.4.2023 Móda, obuv, doplňky
Svou první autorskou kolekci představil mladý slovenský návrhář žijící trvale v Praze v rámci MBPFW SS23 v hotelu Andaz. Atmosféru Soirée s hosty v dress code creative black tie umocňovala vůně Prague Olibanum by Pigmentarium, jejíž spirituální vůně kadidla navozovala šerosvit v zákoutích barokních kostelů.

Boris_Kral_kredit- Ivan Kašša


„V kolekci Salon de nuit se snažím zachytit esenci večera, výjimečných večerních looků, které jsou velmi elegantní, mají propracovanou siluetu a působí velmi důstojně. Jejich dekorativnost je v kolekci potlačená a vynikají tak samotné siluety modelů v sytých barvách. Pracuji v ní s motivem kohoutí stopy, který je převedený do tvarování samotného střihu anebo do podoby štrasových střapců,“ říká Boris Král.

Boris_Kral


Ateliér v centru Prahy:
Atelier Borise Krále v centru Prahy nabízí modely šité na míru s velkým důrazem na ruční zpracování a perfektní střih. Při navrhování modelů Borise inspirují samotné ženy a jejich potřeby. Každé zákaznici se Boris věnuje několik hodin, nejprve aby pochopil její představu a účel, na který jsou šaty ušity. Potom následuje několik zkoušek, aby šaty dokonale sedly a splnily tak perfektně představu jejich nositelky i návrháře samotného. Na ušití večerních šatů od první zkoušky po předání šatů zákaznici je potřeba počítat přibližně 3 týdny-záleží na složitosti modelu.

Boris Kral_kredit - Ivan Kašša


O návrháři:
Boris Král vždy přirozeně inklinoval k estetice, umění a kreativní práci. Módu začal sledovat již na základní škole, fascinovala ho stále víc, a proto se rozhodl studovat obor oděvní design na Střední umělecké škole v Trenčíně. V průběhu studia se pod vedením zkušených pedagogů a odborníků z oblasti módy naučil navrhovat, konstruovat střihy i šít. Praxi získal během studia a při vytváření nových modelů a kolekcí. Stále se zdokonaloval a nacházel nové způsoby práce, které uplatňoval například při spolupráci s Janem Černým anebo Jakubem Polankou. Mezi jeho nejoblíbenější módní období patří roky po druhé světové válce, obroda haute Couture a 40.-60.léta minulého století. Z umělců nejvíce obdivuje René Gruau, Richarda Avedon a Yves Kleina a za módní ikony považuje Marii Callas a Audrey Hepburn. Modely šije nejraději z vlny, kašmíru nebo hedvábí v oblíbených barvách půlnoční nebo elektrické modré, růžové, stříbrné nebo bílé.

Kontaktovat návrháře můžete: boris.kral.fashion@gmail.com

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: MBPFW