ijournal.cz

Barevný trend na rok 2024 – Sametový šeřík

red Zdroj: Dulux 14.1.2024 Hi-tech a bydlení

Každý rok představuje značka prémiových barev Dulux nový barevný odstín, který je výsledkem rozsáhlého výzkumu globálních společenských, designových a spotřebitelských nálad. Pro rok 2024 bude tímto barevným trendem odstín nazvaný Sametový šeříkTM. Tato pastelově růžová, uklidňující barva má být odrazem toho, po čem společnost v roce 2024 nejvíce touží – po klidu, stabilitě a radosti z každodenních věcí.

Dulux

Již 20 let pořádá Mezinárodní estetické centrum společnosti AkzoNobel setkání, kde se světoví odborníci na design dělí o své poznatky o tom, kam se svět ubírá. Tyto myšlenky pak převádějí do ústředního tématu a barev, které vystihují aktuální náladu – barvy roku a řady barevných palet. Barva je totiž nejjednodušší způsob, jak změnit atmosféru prostoru, a kreativní možnosti jsou neomezené. Různé odstíny lze kombinovat mnoha způsoby, a dodat tak prostředí jedinečný a osobní nádech. „Barva může změnit prostředí, zlepšit náladu a vyvolat pocity. A my se snažíme našim zákazníkům nabídnout barvy, které jim umožní, aby se ve svých domovech cítili dobře,“ říká David Franěk, Senior Brand Manager značky Dulux.

Proč byl tedy jako Barva roku 2024 vybrán právě pastelově růžový odstín? Sametový šeříkTM je jemná, přívětivá a uklidňující barva, která vnáší do prostoru pocit rovnováhy a měkkosti. Je sladká, ale ne přeslazená, a skvěle funguje samostatně i jako pozitivní základ pro řadu dalších odstínů. Hodí se tak k vytváření klidných a příjemných prostor, po kterých mnozí z nás v dnešním nestabilním světě touží,“ vysvětluje David Franěk.

Dulux

Součástí barevného trendu na rok 2024 jsou zároveň tři příběhy hřejivých, uklidňujících a povznášejících barevných palet. Ty byly navrženy tak, aby si každý mohl vybrat trendy a harmonické odstíny stěn, které odrážejí jeho jedinečnou osobnost.

Hřejivé barvy

Tuto barevnou paletu tvoří syté zemité tóny a připomene vám domov, kde si můžete vytvořit prostor podobný hnízdu, který působí útulně a pohodlně. Kombinuje odstíny kamene, země a půdy, a nabízí bezpečí a jistotu.

 Hřejivé barvy


Uklidňující barvy

Tato barevná paleta, které dominují přírodní odstíny, evokuje myšlenky na krajinu a podstatu života a spojuje jemnou zeleň a modř lesů a moří. Její tóny pomáhají pročistit mysl, přinášejí klid a uvědomění si důležitosti jednoduchých věcí.

 Uklidňující barvy


Povznášející barvy

Snová šeříková, energizující žlutá a další pastelové moderní tóny této palety vám vykouzlí úsměv na tváři a podpoří pozitivní pocity. Její odstíny naznačují nové možnosti a okamžiky povznášející radosti.

 Povznášející barvy


Barvu roku 2024
Sametový šeříkTM (kód: AN.02.76) a další odstíny z nových barevných palet pro vás připraví v míchacích centrech Dulux. V barevném odstínu Sametový šeříkTM je možné vybírat různé druhy produktů. Rozzářit tak s ní můžete nejenom zeď, ale i dřevěné či kovové předměty. Více informací naleznete na www.dulux.cz. Další inspiraci najdete také na účtu DuluxCZ na Facebooku a Instagramu nebo na YouTube kanálu Dulux CZ&SK.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Dulux