ijournal.cz

Aneta Vignerová oslnila v šatech z hliníku

red Zdroj: Nespresso 11.7.2015 Zajímavosti

Rozhovor s ANETOU VIGNEROVOU //  

Máte velmi originální šaty, odkud jsou?

Tyhle šaty navrhla Katka Geislerová a jsou vyrobeny z recyklovaných kapslí od kávy Nespresso, která je oficiální kávou a jedním z hlavních partnerů festivalu. Protože ráda poznávám nové a neobvyklé věci, tahle myšlenka – propojení kávy a módního světa – mě opravdu zaujala.

To, že jsem dostala jedinečnou příležitost obléct Nespresso šaty, je pro mě velká čest. A navíc mi takhle nehrozí, že bych ve stejných šatech potkala někoho dalšího :-)

Aneta Vignerová

Jak dlouho šaty vznikaly?

Katka na nich pracovala několik měsíců. Šaty jsou na světě už od loňského listopadu, ale tady ve Varech mají vlastně svoji premiéru před takovým širokým publikem. Takhle neobyčejný model si totiž žádal také neobyčejné uvedení. A protože jsou Vary v době festivalu místem, kdy o nevšední zážitky není nouze, byla to jasná volba.

Aneta Vignerová ve VarechKde vznikl nápad udělat šaty z kapslí?

Tenhle projekt odstartoval již před několika lety a zapojili se do něj návrháři z různých zemí, takže na světě existuje již několik modelů vyrobených z kapslí Nespresso. Musím ale říct, že tyhle šaty od Katky Geislerové patří opravdu k těm nejpovedenějším kouskům. Zlatá barva s černou je nadčasová a velmi elegantní kombinace, díky použití neobvyklého materiálu působí šaty neotřele, ale zároveň se nejedná o žádný výstřední model, který se hodí jen na přehlídky.

Jak se šaty z hliníku nosí?

Takovéto šaty nejsou na denní nošení,  a ač se nemusí zdát, jsou pohodlné.


Návrhářka Kateřina Geislerová zvolila pro svůj model kapsle
 ve zlatavých tónech, které korespondují s celkovým konceptem exkluzivní kolekce Grands Crus káv, jejíž součástí se šaty stávají. „Hlavním a nejvýraznějším prvkem je korzet, který je vhodný pro každou ženu, a může tak být představen v mnoha zajímavých interpretacích. Na šatech se snoubí zlatá s černou, což je jedna z nejelegantnějších kombinací. Výsledný efekt sofistikovaného černého podkladu s kontrastními zlatými aplikacemi tvoří velice luxusní propojení, kde kapsle vynikají jako šperk a dávají celému modelu patřičný punc noblesy,“ popisuje pojetí šatů Kateřina Geislerová. 

Exkluzivní modely s použitím kávových kapslí vytvořilo již několik módních návrhářů, designérů a profesionálů ze světa módy, například australská designérka a návrhářka Ellie Mucke nebo italská průkopnice ekologické módy Orsola de Castro. Nyní se k nim připojuje také úspěšná česká ikona Kateřina Geislerová.

Aneta Vignerová s kávou

„Velmi intenzivně pracujeme na zdokonalování celosvětového programu udržitelnosti společnosti Nespresso. Jednou z forem je zpětný odběr a následné zpracovávání hliníkových kapslí.“ vysvětluje Veronika Mašková, zástupce Nespresso, a dále komentuje: „Chceme nejen milovníkům kávy ukázat, že materiál, ze kterého jsou kapsle vyráběny, je velmi krásný a lze nalézt mnoho způsobů, jak jej opakovaně použít. Po vzoru našich zahraničních kolegů jsme proto navázali spolupráci s módní návrhářkou. Kateřina pro nás vytvořila opravdu originální model, který dokazuje, že i hliník může být materiálem vkusným, elegantním a velmi efektním.“

Šaty zdobené kávovými kapslemi skvěle zapadají do moderního konceptu „eco-luxury“.

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Nespresso