ijournal.cz

Alensa Halloween párty aneb Nebuď zombie, daruj život

red Zdroj: Alensa 30.10.2023 Párty a večírky
V úterý 24. 10. se v pražské optice Alensa (Lazarská 13/8) konala akce s názvem Halloweenská párty aneb NEBUĎ ZOMBIE, DARUJ ŽIVOT. Nesla se v duchu masek s barevnými kontaktními čočkami CrazyLens, ale současně jejím cílem byla i podpora humanitárních projektů.

Alensa_Halloween_Nebud Zombie Daruj Zivot_

Odpoledne zde probíhala registrace do Českého registru dárců krvetvorných buněk, který je snad známější pod názvem darujzivot.cz. Bára Bruclíková z Českého registru dárců krvetvorných buněk jednak vysvětlila, kdo přesně může být dárcem, a zejména pak, že darování kostní dřeně se není třeba bát. Mnozí si představují, že se jim zdravotníci budou vrtat v kostech, ale odběr krvetvorných buněk probíhá na separátoru, stejně jako když například darujete plazmu.

Registrace na darujzivot.cz je pouze jednou z možností, jak pomoci. Alensa se rozhodla za každého, kdo na akci přišel v halloweenské masce (a nejlépe i v crazy čočkách) finančně přispět organizaci Srdcem Robinson. Zakladatelka organizace Tereza Robinson seznámila přítomné, jak nezisková organizace vznikla. Srdcem Robinson pomáhá rodinám se zdravotně znevýhodněnými dětmi ŽÍT naplno. Přináší naději a úsměv dětem a dospívajícím s těžkou diagnózou a podporuje i ty, kteří se o ně v nemocnicích bezprostředně starají.

Alensa_Halloween_Nebud Zombie Daruj ZivotAlensa_Halloween


Alensa_Halloween_Nebud Zombie Daruj ZivotZávěrem moderátorka Gabriela Partyšová upozornila, že do samotného Českého registru dárců krvetvorných buněk se může registrovat každý. A pokud chcete právě vy podpořit neziskovou organizaci Srdcem Robinson, stačí sledovat sociální sítě Alensy, kde se v nejbližších dnech objeví výzva, ke které se může přidat každý, třeba jen obyčejným sdílením nebo komentářem.Halloweenské párty se zúčastnily také slavné tváře – například ambasadorka Alensy Dana Morávková ve stylovém kostýmu Cruelly de Vil z filmu 101 dalmatinů, modelka a moderátorka Iveta Lutovská s dětmi, influencerka Míša Říbalová v kostýmu Harryho Pottera, také Lejla Abbasová, Světlana Nálepková a ambasador Alensy Marek Taclík.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Alensa