ijournal.cz

Známe finalistky BATIST Nej sestřičky 2015

red Zdroj: Batist nej sestřička 24.6.2015 Společenské akce a události

O zdravotních sestřičkách se často říká, že jsou to andělé. BATIST Nej sestřička je tedy soutěž těch nejlepších andělů českých zdravotnických a sociálních zařízení. Cílem je vybrat nejlepší zdravotní sestru z odborného hlediska i z pohledu lidského.

Na nedělní den bylo v Hotelu Majestic Plaza připraveno setkání finalistek jmenované soutěže. Zdravotní sestřičky, které se do finále probojovaly, přijely z celé České republiky a mezi ně dorazila i řada osobností.

společné foto

Vlastík Harapes dorazil na setkání s rozvernou náladou. Sestřičce z urologie položil otázku, co muži zanedbávají? „Především prevenci, pane Harapes, doufám, že vy chodíte na prohlídky“ odvětila mu jedna z finalistek. „Ano, ano, byl jsem už několikrát“ dodal Vlastík. „Já myslím, že lék je i víno, nesmí ho být moc, ale každý den trošku a člověk se cítí dobře“, uzavřel.

Vlastík Harapes obdivuje práci sestřiček

Do soutěže se letos přihlásilo celkem 454 sestřiček z různých nemocnic po celé České republice.

„Jsem rád, že tato akce, která má za cíl poděkovat zdravotním sestřičkám za jejich práci, má čím dál větší oblibu. Letos jsme do finále poprvé vybrali i zdravotní sestru – muže. Pánové se do soutěže přihlašovali čím dál více a proč jim upřít možnost soutěžit, když pro zdravotní sestru jako muže nemáme nějaký výraz,“ uvedl pořadatel soutěže David Novotný.

Česká Miss a zpěvačka Jitka Válková na setkání zářila štěstím díky krásnému vztahu s přítelem.

Jitka Válková vede rozhovor

Herec Pavel Trávníček s přítelkyní Monikou Fialkovou, která prozradila, že když ji mají píchat injekci, musí mít zavřené oči, Pavel ji drží za ruku a musí počítat do deseti. Princ Pavel Trávníček vypadá ve skvělé kondici. Možná to je i tím, že chystají s Monikou v nejbližší době svatbu. „V mém věku jsem rád za každý den, Moniku miluji a užívám si života“ dodal Pavel.

Hlavní představitelé Fantoma Opery Radim Schwab a Michaela Gemrotová obdivovali sestřičky už den předem, v sobotu po představení Fantom Opery, kam celá patnáctka sestřiček zavítala a jak prohlásily, byly všechny moc nadšené. „Plánuji svůj narozeninový koncert na půlku července na multikulturní lodi Niké na 18. července v Praze“, zval sestřičky na další vystoupení Radim Schwab. „Já jsem měl pořád rozbitá kolena, když jsem byl malý, hrál jsem fotbal. Když jsem byl větší, tak jsem jezdil na kole, jednou jsem spadl přes řidítka a měl jsem otřes mozku, v nemocnici byly samé hodné sestřičky a večer mi četly pohádky“ prozradil své útrapy v mládí Schwab. „A teď díky výšce se bouchám do hlavy“ smál se Radim.

Fantom Opery a sestřičky

Marcela Březinová dorazila z chalupy, kde v současné době jsem jako dělnice. „Já jsem se rozhodla, že během léta budu rekonstruovat chalupu, tak natírám plot, lezla jsem po střeše, což jsem už řekla, že nebudu dělat, protože jsem málem spadla. Zakymácel se žebřík a já jsem byla jak artista v cirkusu, naštěstí mi pomohl syn Honza, jinak bych byla polámaná na kusy“ prozradila Marcela své letní úmysly o prázdninách.

Ivana Jirešová vzpomíná na sestřičku při porodu. „Byla na mě hrozně přísná, já jsem se jí bála, ale při samotném porodu Sofinky mi nakonec hodně pomohla“ vzpomíná Ivana Jirešová.

Je hezké, že si jejich práce váží

Marketingový ředitel BATIST Medical a.s. Pavel Mikyska poděkoval všem přítomným sestřičkám za jejich obětavou práci slovy „Jste ve zdravotnictví opravdu důležité, jste prvním článkem mezi pacientem a osobou, která je ošetřuje a zasloužíte si obdiv.“

Mgr. Soňa Marková, místopředsedkyně zdravotního výboru Poslanecké sněmovny zdůraznila, že je v jejím zájmu, aby docházelo ke zvyšování počtu zdravotních sester ve zdravotnictví. Aby bylo dostatek personálu v nemocnicích a pacienti měli dobrou a kvalitní péči. „Jsem ráda, že zdravotní sestřičky mají svou soutěž, kde je to hlavně o sympatiích,“ dodala Soňa.

Předseda rady oblasti okresu Náchod Krajské hospodářské komory Královéhradeckého kraje Radek Jakubský dodává: „Tato akce má velký význam pro město Náchoda a jejich podnikatelské subjekty, také dochází k návštěvě města, což je velmi dobré z podnikatelského hlediska“.

Osobnosti soutěže představuje David Novotný

Jsou to opravdové profesionálky

Sestřičky, které se do tohoto klání hlásí, jsou také čím dál tím vzdělanější, příjemnější na pacienty a finalistky si soutěž dokážou opravdu užívat. Při disciplínách, jakými je například otázka od porotců, splnění zdravotnického úkolu na figurantovi či promenáda ve zdravotnickém oblečení, dokazují, že jsou dámami, které se krom zodpovědné profese dokážou také dobře bavit. Celkem je tedy letos patnáct soutěžících.

A přestože vyhrát by si zasloužily všechny, titul BATIST Nej sestřička však může získat jen jedna z nich. Která to bude? Tak to se dozvíme již na podzim.

Finálový večer BATIST Nej sestřička se bude konat v sále Městského divadla Dr. Josefa Čížka v Náchodě v sobotu 3. října 2015.

Finalistky:

1. Michala Šůstková

37 let, Krajská nemocnice T. Bati Zlín, staniční sestra JIP,

2. Alice Školníková

36 let, Nemocnice Na Bulovce Praha, Klinika pneumologie a hrudní chirurgie, vrchní sestra, 

3. Martina Pitrová Jirsáková

29 let, Nemocnice Pardubického kraje Pardubická nemocnice a.s., Urologické oddělení Nemocnice Pardubice,

4. Vladimíra Srbová

52 let, Fakultní nemocnice Motol, 3. Chirurgická klinika ambulance, stomická sestra,

5. Jana Harapátová

50 let, Klinika YES Visage Praha, vrchní sestra instrumentářka,

6. Jitka Krocová

40 let, Fakultní Nemocnice Plzeň, vrchní sestra Urologická klinika,

7. Marie Šobáňová

50 let, Uherskohradišťská nemocnice, Anesteziologicko-resuscitační oddělení, staniční sestra,

8. Lenka Mertová

30 let, Nemocnice Jindřichův Hradec, staniční sestra neurologie,

9. Naděžda Koťátková

37 let, Oblastní nemocnice Trutnov a.s., staniční a stomická sestra chirurgického oddělení,

10. Renata Grossová Klementová

38 let, Fakultní nemocnice Brno, vrchní sestra Endoskopického centra,

11. Doležalová Katka

39 let, Nemocnice Neratovice ALMEDA a.s., chirurgická ambulance,

12. Kateřina Mojžíšová

32 let, Nemocnice s poliklinikou Karvinná Ráj, hemodializyční stanice,

13. Světlana Nebřenská

44 let, Thomayerova nemocnice Praha, Pneumologická klinika, staniční sestra,

14. Radka Blumenthalová

40 let, Všeobecná fakultní nemocnice Praha, staniční sestra Psychiatrická klinika,

15. Petra Štěrbová

34 let, Nemocnice Sokolov – Nemos s.r.o., interní oddělení – staniční sestra,

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Batist nej sestřička