ijournal.cz

Známé filmové melodie v podání špičkových interpretů 27. srpna na festivalu filmové hudby a multimédií SOUNDTRACK Poděbrady

red Zdroj: SOUNDTRACK Poděbrady 10.7.2016 Festivaly

David Koller, Dasha, Michael Kocáb, Michal Pavlíček, Ondřej Ruml, Michal Dvořák a další hvězdy v sobotu 27. srpna vystoupí na velkolepém multimediálním koncertu filmové hudby pod poděbradským zámkem na obou březích Labe. Mimořádným hudebním zážitkem vyvrcholí program celodenního „traileru“, představujícího nový Mezinárodní festival filmové hudby a multimédií SOUNDTRACK Poděbrady. V rámci koncertu zazní výběr těch nejlepších skladeb z filmů Amerika, Star Wars, Indiana Jones, James Bond, Čelisti a mnoha dalších. To vše v podání Soundtrack Orchestrapod vedením Martina Kumžáka. Koncert bude doprovázen multimediálními videoprojekcemi a videomappingem na obvodové zdi zámku (ze strany náměstí a od Labe).

Michael_Kocab

Součástí večerního koncertu v režii  Michala Cabana bude i představení festivalové ceny. Autorem stylové křišťálové  trofeje ve tvaru „repráčku“ je akademický sochař Stefan Milkov, známý a respektovaný výtvarník a také hudebník, mimo jiné spoluautor originálních kytar. Večerní hudebně-vizuální show bude možné sledovat ZDARMA! z Jiřího náměstí, mostu či protějšího břehu. V prodeji je od 1.7. pouze část vstupenek na místa do uzavřeného prostoru bezprostředně pod hudební scénou.

David_Koller

„V Poděbradech chceme v poslední prázdninovou sobotu předvést všem návštěvníkům koncept Festivalu Nových Forem‘ a ukázat nové způsoby prezentace filmové hudby, představit nový hudebně zábavný koncept s interaktivními a pohybovými aktivitami pro celou rodinu. Filmová hudba není jen velký symfonický orchestr, ale obsahuje všechny žánry včetně hudby rockové a elektronické. S touto bezbřehou pestrostí chceme citlivě zacházet a zprostředkovat tak návštěvníkům nová hudební dobrodružství,” říká Michal Dvořák, ředitel a iniciátor nového rodinného festivalu SOUNDTRACK Poděbrady.

Michal_Dvorak

Mezinárodní festival filmové hudby a multimédií SOUNDTRACK Poděbrady, první a jediný svého druhu v České republice, je unikátní oslavou filmové hudby všech žánrů a forem. Jedinečný je nejen zaměřením na filmovou hudbu, ale také orientací na nové formy, multimédia, nejmodernější technologie, proměňující pasivní poslech v interaktivní zážitek.  Veřejnosti se poprvé představí právě v sobotu 27. srpna celodenní „ochutnávkou“, předznamenávající oficiální 1. ročník, který se uskuteční koncem srpna příštího roku.

Michal_Pavlicek_Michael_Kocab_(c)Jan_Malir

Sobotní program nabídne řadu atrakcí a zábavných aktivit pro celou rodinu. K dispozici bude speciální Red Bull autobus, půjčovna kol Scott a festivalová tančírna. Lázeňský park obsadí živí hudebníci, k vidění budou velkoformátové projekce s prezentací budoucích festivalových lokalit a sekcí. Kolonáda ožije speciálním programem pro děti.

Partnery Mezinárodního festivalu filmové hudby a multimédií SOUNDTRACK Poděbrady jsou město Poděbrady a Středočeský kraj. Oficiálním dopravcem festivalu je Audi, festivalovou pojišťovnou Generali, festivalovým kolem Scott.

FB Mezinárodního festivalu filmové hudby a multimédií SOUNDTRACK Poděbrady:

www.facebook.com/soundtrackpodebrady/

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: SOUNDTRACK Poděbrady