ijournal.cz

Žluté lázně otevírají farmářské trhy

red Zdroj: Žluté lázně 7.9.2015 Aktuality a pozvánky

Čerstvé výrobky, originální potraviny, dětský koutek a jako bonus možnost pohodlného parkování!

Žluté lázně v Praze 4 – Podolí otevírají farmářské trhy. Pro čerstvé i originální potraviny mohou od začátku září do areálu na břehu Vltavy zamířit návštěvníci po celý rok vždy v pátek a v sobotu. Farmáři, drobní chovatelé a výrobci nabídnou aktuálně dozrávající ovoce a zeleninu, čerstvé uzeniny, výrobky české pekárny, kávu, maso i ryby. Součástí tržiště bude domácí výrobna hamburgerů i prodej speciálních regionálních potravin.

planek

„Naše tržiště nabídne návštěvníkům kromě pečlivě vybíraných surovin farmářů především čisté prostředí s možností toalet či využití vody. Jako jediné místo v Praze navíc můžeme nabídnout hostům, parkování přímo v areálu vedle prodejních stánků, takže nákup nemusí nosit v ruce až domů,“ říká Libor Votruba, předseda představenstva společnosti Taiko, která je od roku 2005 provozovatelem areálu Žluté lázně.

Trhy budou otevřené vždy v pátek v době 14 až 20 hodin a v sobotu od 8 do 16 hodin.

Řezníci, zelináři, mlékaři, chovatelé a pěstitelé nabídnou své zboží zhruba ve dvou desítkách stánků. Součástí tržiště bude také prodejna čerstvých francouzských potravin včetně toskánského vína i stánek s podkrkonošskými potravinami a mošty. Hosté zde najdou také kavárnu, kde si mohou zakoupit čerstvě praženou kávu z vlastních zrn, která si majitelé sami praží. Na tržišti najdou návštěvníci také „hamburgrárnu“, v níž kuchaři budou připravovat speciálně namíchané hamburgery.

Na trh i s dětmi a bez stresu!

Každou sobotu mohou přijít rodiče nakupovat i s malými neposedy. Tentokrát jim totiž nebude nákup vadit. V době od 10 do 15 hodin najdou v prostoru tržiště malou dětskou dílnu. „Uvědomujeme si, že rodiče chodí nakupovat s dětmi, a ty to příliš nebaví. Do prostoru mezi stánky proto umístíme stan, kde si mohou zadarmo vyrábět tematické drobnosti především z papíru, zatímco jejich rodiče v klidu nakoupí,“ upřesňuje Libuše Klinková, vedoucí dětských programů ve Žlutých lázních.

Součástí trhů bude v některých víkendech také doprovodný program. První sobotu zahrál od 9 do 13 hodin k příjemnému nákupu harmonikář. V sobotu 19. září se zažijí návštěvníci i atmosféru Oktoberfestu, včetně unikátní nabídky šesti druhů piva. Ve stejný den vystoupí v areálu v rámci fitness odpoledne od 19.30 hodin zpěvák a hudebník Majk Spirit.

Více najdou zájemci na www.trhyzlutelazne.cz.

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Žluté lázně