ijournal.cz

Zlatý volant a Zlatá řídítka vyvrcholí 18. února. Robert Kubica přijede převzít ocenění Světová osobnost motoristického sportu

red Zdroj: Zlatý volant 1.2.2021 Auto-moto

Organizátoři tradiční ankety Zlatý volant oznámili, že někdejší pilot Formule 1 Roberta Kubica obdrží ocenění Světová osobnost motoristického sportu. Zároveň představili detaily k hlasování veřejnosti o hlavní ceny Zlatého volantu za sezonu 2020.

F1 - PRE-SEASON TESTING 2020 - 1

„Robert Kubica se na předání cen dostaví osobně, čerstvě po absolvování čtyřiadvacetihodinového závodu v Daytoně za volantem prototypu LMP2. Druhou oceněnou osobností bude in memoriam legendární Břetislav Enge, za kterého převezme cenu jeho syn Tomáš, který více než úspěšně kráčí ve stopách svého otce. Je dosud jediným českým pilotem F1, dvanáctkrát opanoval jako nejlepší jezdec anketu Zlatý volant a loni byl uveden do její Síně slávy,“ řekla Jana Svobodová, výkonná ředitelka pořádající marketingové agentury POZITIF.

Volant Roku 2020

O tom, komu budou patřit ceny Zlatý volant a Zlatá řídítka pro nejlepší tuzemské závodní jezdce, rozhodnou motorističtí fanoušci v on-line hlasování. Hlasování o nejlepší tuzemské jezdce sezony 2020 organizátoři spustili 27. ledna zde, vybírat svého favorita fanoušci mohou do 10. února. „Seznam nominovaných uvádíme na webových stránkách Zlatého volantu, přičemž pro zamezení duplicity hlasů, bude možné z každé IP adresy odeslat pouze jeden hlas. Pokud bude některý z favoritů veřejnosti ve výčtu chybět, bude možnost jej doplnit v individuálním políčku. Každý z hlasujících se zároveň stává účastníkem soutěže o zajímavé a atraktivní ceny, jako například poukaz na jízdu v závodním voze OCR a kurz bezpečné jízdy na mosteckém autodromu, ceny od partnera Volkswagen Financial Services. Dále prémiové ručně vyráběné pánské mechanické hodinky série MINOR s designem ze studia Olgoj Chorchoj od mladé české hodinářské manufaktury BOHEMATIC v ceně 148 tisíc korun, jedna ze skvělých cen v tipovací soutěži, jsou poctou legendárnímu českému automobilu Aero Minor Sport a závodníkům, kteří s ním v roce 1949 vyhráli ve své třídě legendární závod 24 hodin Le Mans. Tento sportovní model s titanovým pouzdrem, otočnou lunetou a stopkami s funkcí flyback bude ozdobou zápěstí každého vášnivého automobilisty. Hlasy od veřejnosti budou mít váhu 50 % a zbývajících 50 % bude mít ve svých rukou odborná porota sestavená z motoristických novinářů. Podrobné výsledky hlasování budou zveřejněny na webu Zlatého volantu po předání cen vítězům,“ upozornila Jana Svobodová a dodala „Zájemci o ceny doplní soutěžní tip, čímž se zaregistrují do slosování.“

Vyherci 2020

Vzhledem k vládním protiepidemickým opatřením budou udělena jen čtyři ocenění. Cenu Světová osobnost motoristického sportu převezme polský jezdec Robert Kubica, který úspěšně působil i v královské třídě F1. Cenou in memoriam Za celoživotní přínos motoristickému sportu organizátoři vzdají hold Břetislavu Engemu. Tuzemská jezdecká legenda odešla do závodnického nebe loni v září. Zbylé dvě ceny, Zlatý volant a Zlatá řídítka, převezmou nejlepší domácí automobilový, respektive motocyklový závodník.

F1 - PRE-SEASON TESTING 2020 - 1

Letošní ročník ankety Zlatý volant se uskuteční i díky podpoře nového hlavního partnera, kterým se stala síť čerpacích stanic Benzina ORLEN patřící do mezinárodního koncernu ORLEN. Předávání cen se proto zhostí generální ředitel skupiny ORLEN Unipetrol Tomasz Wiatrak společně s prezidentem Autoklubu České republiky Janem Šťovíčkem a předsedou představenstva společnosti AUTODROM MOST a majitelem agentury POZITIF Josefem Zajíčkem.

Další informace na:

Anketa o nejlepší automobilové závodníky. (zlatyvolant.cz)

Zlatý volant – Hlavní stránka | Facebook

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Zlatý volant