ijournal.cz

Zimní soutěž o přírodní bylinnou kosmetiku Dr. Dudek

red Zdroj: www.drdudek.cz 8.12.2023 Soutěže

Dr. Dudek: Propolisové tajemství pro krásnou
a zdravou pleť i v zimě

Dr.Dudek zimní péče

Obzvlášť v zimě je péče o tělo a pleť důležitá, zůstat zdraví a hydratování po celou dobu se zdá jako nemožný úkol. Tajnou zbraní pro krásnou a zdravou pleť i v těch nejchladnějších měsících může být přírodní propolisová kosmetika. Včelí propolis využívaly už starověké kultury pro jeho protizánětlivé až antibiotické účinky.

zima_drdudekZima přináší mnoho krásných chvil, ale také spoustu výzev, zejména pro naši zdravotní kondici a pokožku. Studený vzduch, mráz, nízká vlhkost, vítr a topná sezóna se na našem těle a obličeji značně podepíší, zatímco chřipka číhá za každým rohem na zvýšenou citlivost našeho imunitního systému. Jak se postarat o to, aby naše pokožka zůstala hydratovaná, zářivá a zdravá? S tím pomůže přírodní síla propolisové kosmetiky, která může být záchranou v boji proti zimním útokům na naši pleť. Jeho zdravotní přínosy znaly už dávné kultury, ať už jde o podporu imunitního systému, hojení ran nebo o protizánětlivý efekt. 


Propolis ve starověku

Propolis byl významným objevem již ve slavných dobách starověkého Řecka a Říma, kde sloužil k péči o pleť, ale také k uklidnění bolesti, hojení ran a léčení různých onemocnění. V čínské medicíně se s ním mimo jiné setkáváme jako s léčivem posilujícím imunitní systém. Tuto moudrost si naštěstí civilizace předaly z generace na generaci až do dnešního světa.


Zázrak přírody: Propolis v krátkosti

Propolis, také nazývaný včelí lepidlo, je látka, kterou včely vyrábějí z pryskyřice stromů, vosku a svých vlastních enzymů. Je známý pro své antimikrobiální, protizánětlivé a léčivé vlastnosti. Propolis je stále studován a využíván v moderní léčbě a doplňcích stravy. Dnes ho najdeme v různých podobách, nejčastěji ve formě tinktur, mastí a tablet. 

tinkturaNeředěná Propolisová tinktura Dr. Dudek ulevuje při štípnutí hmyzem, zklidňuje podrážděnou pleť a napomáhá k rychlejší regeneraci drobných poranění. Je možné ji použít na ošetření oblasti rtů a koutků. Ke zmírnění příznaků nachlazení, nebo k regeneraci dásní či při aftech se tinktura kloktá 2-3x denně podle potřeby. Při použití na sliznici je vždy nutné ředit ji pitnou vodou v poměru cca 1:5. Neobsahuje žádné chemické přísady. K dostání na www.drdudek.cz od 115 Kč.


Vzhledem k obsahu 70% lihu není vhodné používat tinkturu na sliznice v koncentrované formě, ale vždy ji nařeďte.

Hydratace v zimě

Propolis obsahuje velký podíl vosku, pylu a dalších včelích produktů. Včelí vosk zjemňuje a změkčuje pleť, není uměle vybělený a neobsahuje tedy žádné stopy chemických látek. Propolisová kosmetika pomáhá udržovat pokožku hydratovanou a zabraňuje nadměrnému vysoušení. Zároveň jevhodná pro všechny typy pleti. Antioxidanty (vitamín E) zase chrání pokožku před poškozením způsobeným volnými radikály, což může dokonce přispět k prevenci předčasného stárnutí pokožky.

mast
V zimním období
Propolisová mast Dr. Dudek účinně chrání pleť před mrazem, hydratuje a změkčuje kůži. Pečuje o rozpraskanou kůži a regeneruje podrážděnou pokožku. Hojí popáleniny a jizvy. Jako voňavý balzám na rty je oblíbená u dospělých, ale i dětí (od 3 let) pro svou příjemnou konzistenci a „včelí“ vůni. Neobsahuje žádné chemické přísady. K dostání na www.drdudek.cz od 95 Kč. 


K ochraně před mrazem se kůže (rty, tváře, nos, ruce) ošetří vždy před i po vystavení nepříznivému počasí. Mast se nanáší v tenké vrstvě na pokožku 2-3x denně, nebo dle aktuální potřeby, a jemně se vtírá pár minut do kůže

Zima nemusí znamenat problematickou pleť ani vysoké riziko nachlazení. Propolisová kosmetika může být vaším tajným spojencem pro krásu a imunitu během této zimy. Zkuste ji a uvidíte, jaký rozdíl může udělat pro vaši pleť a zdraví, a jak dědictví z dávných dob může být stále aktuální.

Vyhrajte v naší zimní soutěži jeden z balíčků produktů Dr. Dudek. Obsahuje: Propolisovou mastičku, propolisovou tinkturu a mumio mast.


včely_pupeny_drdudekSoutěžní otázka: Kde v přírodě včely sbírají hlavní surovinu pro výrobu propolisu? 

a) na okvětních lístcích rostlin
b) na pupenech rostlin
c) na zemi

Správnou odpověď, prosíme, pošlete do 18. prosince 2023 půlnoci na e-mailovou adresu: redakce@ijournal.cz. Do předmětu uveďte Soutěž – propolis. Vylosované výherce budeme kontaktovat emailem s podrobnostmi o zaslání balíčku.


Nápovědu najdete na www.drdudek.cz
Rodinná rukodělná firma Dr. Dudek

Česká rodinná firma Dr. Dudek vyrábí bylinnou kosmetiku na čistě přírodní bázi. Využívá při tom tradiční receptury a rukodělné technologie spolu s moderními vědeckými poznatky. Produkty jsou vyráběny z převážně tuzemských přírodních látek a bez použití chemických přísad. Základem všech mastí je kvalitní tavené vepřové sádlo, které je přebytkem z živočišné výroby a bylo by jinak bez užitku zlikvidováno. Bylinný extrakt v kombinaci se sádlem funguje nejlépe a účinné látky se díky podobnosti s lidským tukem výborně vstřebávají do kůže. Česká firma Dr. Dudek funguje od roku 1991, kdy PhDr. František Dudek, CSc. navázal na rodinnou tradici a zahájil produkci tradiční bylinné kosmetiky. Předtím působil na Akademii věd, kde se zabýval výzkumem dějin chemických technologií a potravinářských výrob. V čele firmy nyní působí také dcera zakladatele Františka Tlustá, která vystudovala Farmaceutickou fakultu UK a má dlouhou lékárenskou praxi. Více informací na www.drdudek.cz

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: www.drdudek.cz