Motto: Úspěch je směsicí tvrdé práce a velkých snů. (Lee Iacocca)
Dnes je Středa, 18.Červenec 2018
ijournal.cz

Želvička pro malé objevitele

red Zdroj: Little Tikes 21.11.2015 Pro děti

Chcete pořídit své ratolesti kreativní hračku, ale netušíte, do které investovat, aby splnila svůj smysl? Vědci se shodují na tom, že pokud vyberete takovou, která zaměstná dětský mozek, můžete jeho intelektuální schopnosti zvýšit až o 30%. Děti se nejen učí hrát, ale také se vzdělávají hrou. Během prvního roku života se vaše dítě naučí víc, než v jakémkoliv jiném čase a to mějte na paměti, až budete vybírat vhodný dárek. Díky němu a jeho vhodné volbě totiž bude absorbovat vědomosti o světě, naučí se rozhodovat v okamžitém čase a prostoru. Všechny hračky pro tuto věkovou kategorii o sobě tvrdí, že jsou edukativní, jenže jen 20% z nich, podle posledních výzkumů, tento přívlastek splňuje.

Želva

Kojence ve věku jeden rok a mladšího byste měla především učit rozvíjet koordinaci ruka – oko a jemnou i hrubou motoriku. Rády se učí manipulovat věcmi tak, aby viděly okamžitý efekt své činnosti. A jaké hračky pro takový rozvoj potřebujete:

  1. V kontrastních barvách, snadno uchopitelné
  2. S menšími, manipulovatelnými částmi
  3. Se součástkami, které vydávají zvuky, dají se od hračky oddělit a zase vrátit na původní místo
  4. Takové, které dávají volnost pro hru, nejsou setereotypní

Řešením může být Želva Žanda od Little Tikes. Nejprve učí děti
rozpoznávat tvary na krunýři, později,želvička když dítě začne chodit, může před ní utíkat a motivovat ho k dalším krůčkům. Jakmile se želvička zastaví, všechny tvary kostek z krunýře vyskáčou a zábava začíná znovu. Bonus navíc: Umí zahrát tři různé melodie, takže se hudba nestane stereotypní. Želva Žanda získala hlavní cenu za inovaci roku na veletrhu „Kind und Jugend“ v Kolíně nad Rýnem.

Želva Žanda od Little Tikes, cena 699 Kč

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Little Tikes