ijournal.cz

Zázrak Vánoc a Ježíškova dílna již zanedlouho na Praze 5 a 6 nejen pro rodiny s dětmi!

red Zdroj: www.creativeworld.cz 27.11.2016 Aktuality a pozvánky, Pro děti, Zábava

Vánoce Prahy 5 v Portheimce od 5.12. do 11.12. 2016 

Zázrak Vánoc a Ježíškova dílna budou připraveny od 5. 12. do 11. 12  v Portheimce (Štefánikova 12) na Praze 5 nejen pro rodiny s dětmi, školy a školky se vstupem zdarma.

Těšit se můžete na Adventní stezku, magický adventní kalendář, poklad se zimní vílou a tvůrčí Ježíškovy dílny. Děti pak mohou napsat Ježíškovi do kouzelné schránky.

Vánoce 2016
Těšíme se na vás denně:

Od 8.00 do 13.00 – programy pro školy a školky.

Od 13.00 do 17.00 pro širokou veřejnost.

So a Ne: Od 10.00 do 17.00 pro širokou veřejnost.


Vánoce Prahy 6 ve Skleněném paláci od 17.12. do 21.12. 2016

Zázrak Vánoc a Ježíškova dílna budou připraveny také od 17. 12. do 21. 12.  ve Skleněném paláci (Náměstí Svobody 1) na Praze 6 nejen pro rodiny s dětmi, školy a školky se vstupem zdarma.

Těšit se můžete na Adventní stezku, magický adventní kalendář, poklad se zimní vílou a tvůrčí Ježíškovy dílny. Děti pak mohou napsat Ježíškovi do kouzelné schránky.


Těšíme se na vás denně:Vánoce ilustrace 1

Od 8.00 do 13.00 – programy pro školy a školky.

Od 13.00 do 17.00 pro širokou veřejnost.

So a Ne: Od 10.00 do 17.00 pro širokou veřejnost.

 

VÍCE O PROGRAMU V PORTHEIMCE I SKLENĚNÉM PALÁCI  

Naučná Adventní stezka všemi smysly pro děti i dospělé přinese příběh z Betléma, Svatou Lucii, Svatou Barboru i Svatého Mikuláše a tradice s nimi spojené. Dětem i dospělým umožní přivonět, naslouchat i ochutnat české zvyky a tradice Vánoc, přírody kolem nás a jejího bohatství.

Návštěvníci obdrží hrací kartu s kvízy, hádankami, šiframi a doplňovačkami, která je provede stezkou a výzvou, kolik toho o své zemi a tradicích vědí, jak dobře znají příběh Betlémský a svaté postavy z českého kalendáře z prosincového období i s jejich krásnými příběhy. Po celou dobu bude návštěvníky programem provázet anděl nebo zimní víla.

 Vánoce ilustrace 2

JEŽÍŠKOVA DÍLNA

Dětem ze škol a školek nabídneme tvorbu vánoční dekorace na stůl domů. Voňavý košíček, adventní věnec, větev na dveře nebo svícen na poličku. Rodiče tak obdrží dárek – výtvor dle fantazie jejich dítěte. Senioři a maminky nebo tatínkové s dětmi pak mohou kdykoliv v týdnu přijít a tvořit společně.


KOUZELNÝ ADVENTNÍ KALENDÁŘ

Odemkněte si magickým klíčem svůj měsíc a uvidíte, jaké překvapení na vás čeká. Narodili jste se v červnu? Čeká na vás marmeláda. V říjnu zase strašidelná maska pro duše a dušičky či Halloween.


POKLAD SE ZIMNÍ VÍLOU

V adventních truhlách si děti najdou vánoční poklad v podobě „drahokamů a zlata“.  Venkovní část před Portheimkou či Skleňákem využijeme k pozvání návštěvníků jedním interaktivním stanovištěm Adventní stezky dovnitř. Také krásné dekorace pobídnou k návštěvě a společnému rodinnému prožitku.

Pozn.: Vybrané aktivity, dárečky a materiál pro tvorbu jsou zpoplatněny.

Vánoce ilustrace 

Více na www.creativeworld.cz a www.praha5.cz a www.praha6.cz

 

Vánoce v Portheimce na Praze 5 se konají  pod záštitou starosty MUDr. Radka Klímy.

Vánoce ve Skleněném paláci na Praze 6 se konají pod záštitou Místostarosty Jaromíra Vaculíka a Místostarostky Evy Smutné.

 

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: www.creativeworld.cz