ijournal.cz

Zámecké slavnosti připomenou šesté výročí otevření Zámku Svijany

red Zdroj: Zámek Svijany 14.6.2022 Aktuality a pozvánky

V červnu před šesti lety se po dokončení kompletní rekonstrukce slavnostně otevřel léta zdevastovaný Zámek Svijany.
Výročí si letos oblíbený výletní cíl připomene v neděli 26. června celodenními Zámeckými slavnostmi s bohatým programem, řadou zajímavých tradičních i netradičních stánků s občerstvením, pohádkovými prohlídkami zámku a nejrůznějšími atrakcemi pro děti.

z nádvoří

Zámek už několik let neláká jen na zámeckou kapli s restaurovanými freskami nebo unikátní archeologickou expozici s nálezy z okolí Svijan, ale také na řadu zajímavých akcí skutečně pro celou rodinu. Vedle zářijových oslav svátku patrona české země a také českého piva, svatého Václava, jsou stále oblíbenější i červnové Zámecké slavnosti,“ říká manažer Zámku Svijany Libor Stejskal. „Letos budou celý den od 9:00 až do 18.00 probíhat nejen na zámeckém nádvoří, ale i v zámecké zahradě a na své si na nich přijdou dospělí i děti, zájemci o historii i milovníci piva a dobrého jídla.“ 

slavnosti

Součástí programu bude několik hudebních a kejklířských vystoupení, šermířské souboje a ledová či pirátská show. Děti se mohou zúčastnit dětských soutěží, absolvovat pohádkovou prohlídku zámku nebo se vyřádit na skákacím hradu, projet se na ponících či svézt na dobovém kolotoči. Spolu s dospělými si v tvořivých dílničkách budou moci vyzkoušet výrobu sypaných svíček, malování na sklo nebo kreslení na polštářky.

Pro dospělé návštěvníky budou připraveny stánky s bohatou pivní a gastronomickou nabídkou a tradičními řemeslnými výrobky. Na dobové střelnici si budou moci zastřílet z kuše nebo vyzkoušet lukostřelbu, projet se historickým kočárem areálem pivovaru či si upéct vlastní chléb v dobové peci z doby bronzové, která je v provozu jen pár dní v roce. Návštěvníci s platnou vstupenkou se také automaticky zúčastní losování o pamětní stříbrnou minci s motivem ležáku Šlik. „A chybět samozřejmě nebude ani pivní osvěžení v podobě kroužkovaného ležáku Zámek, který pivovar poprvé uvařil speciálně ke slavnostnímu otevření Zámku Svijany v červnu roku 2016,“ doplňuje Libor Stejskal.

slavnosti

Vedle expozic Zámku Svijany budou během Zámeckých slavností pořádány i prohlídky nedalekého Pivovaru Svijany za jednotnou cenu 80 korun. „Pro online rezervaci prohlídek je nutné využít odkazu na webových stránkách Zámku Svijany,“ upozorňuje Libor Stejskal. „Výhodná bude i nabídka dárkových poukazů na oblíbené hry Arcana a pobyt v zámeckých pivních lázních, které budou během Zámeckých slavností v prodeji až s dvacetiprocentní slevou.“

Program zámeckých slavností na Zámku Svijany

26. ČERVNA 2022

9:00

Otevření brány pro veřejnost

9:30

Taneční vystoupení ZŠ a MŠ Svijanský Újezd a skupiny Rebelky

10:00

Zvířátková show s Pájou Papagájou

10:30

Slavnostní naražení sudu kroužkovaného ležáku Zámek

11:00

Představení kejklíře Slávka

11:30

Šermířské vystoupení skupiny Alterum – Rytířský turnaj

12:00

Pohádkové písničky s Míšou Mervartovou

12:25

Losování výherce soutěže – Namaluj zámeckého skřítka Chmelíka

13:00

Taneční vystoupení skupiny Rebelky

13:30

Pirátská show s Pájou Papagájou

14:00

Soutěžně hudební blok s Míšou Mervartovou

14:30

Představení kejklíře Slávka

15:00

Šermířské vystoupení skupiny Alterum – Od kmána po pána

15:30

Ledová show s Elsou a Olafem

16:00

Muzikálové melodie s Míšou Mervartovou

16:25

Losování výherce soutěže – Namaluj zámeckého skřítka Chmelíka

16:30

Představení kejklíře Slávka

17:00

Šermířské vystoupení skupiny Alterum – Rytířský turnaj

 

Více na www.zameksvijany.cz

Rezervace prohlídky pivovaru na Rezervace

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Zámek Svijany