Motto: Úspěch je směsicí tvrdé práce a velkých snů. (Lee Iacocca)
Dnes je Pátek, 19.Duben 2019
ijournal.cz

Zákazníci společnosti Lindex zaokrouhlují nákupy pro čistou vodu

red Zdroj: Lindex 27.8.2017 Zajímavosti
Od 24. srpna zákazníci nakupující v prodejnách Lindex mohou zaokrouhlit svůj nákup ve prospěch organizace WaterAid. Takto získané peníze budou financovat důležité aktivity organizace WaterAid, která usiluje o lepší dostupnost zdravotně nezávadné vody a lepší hygieny v nejchudších částech světa.

Lindex

„Voda a vše s ní spojené je pro společnost Lindex velmi důležitá a je součástí její dlouhodobé práce na poli udržitelnosti. Peníze získáváme společně s našimi zákazníky, a podpoříme jimi velmi důležitou práci organizace WaterAid,“, říká Sara Winroth, manažerka udržitelnosti výroby ve společnosti Lindex.

Dostupnost čisté vody a hygieny patří k lidským právům. Navzdory tomu se dostupnosti zdravotně nezávadné vody nedostává více než 650 milionům lidí, další 2,4 miliardy jich nemá přístup k řádné hygieně. Každý rok umírá zhruba 290 000 dětí na nemoci způsobené zdravotně závadnou vodou a neuspokojivou hygienou. To znamená téměř 800 každý den.

Práce organizace WaterAid každý rok změní životy milionů lidí, a to na základě lepší dostupnosti zdravotně nezávadné vody a hygieny v nejchudších částech světa. Dětství tak může přežít více dětí, hrozba podvýživy se snižuje a rodiny mohou zůstat zdravé. Hodiny strávené obstaráváním vody tak mohou věnovat práci a chozením do školy. Dostupnost zdravotně nezávadné vody a hygienických prostředků může chudým lidem a zemím najít cestu ven z kruhu chudoby.

„Jsme velmi rádi a vděčni společnosti Lindex za odhodlanost, kterou prokazuje při podpoře organizace WaterAid. Je úžasné, že zákazníci společnosti Lindex mohou nyní snadným způsobem přispět a podílet se na tom, že zdravotně nezávadná voda bude nyní dostupná většímu počtu lidí. Každá věnovaná částka zachrání a změní život těm nejchudším lidem na světě, kteří se dnes musí obejít bez toho, co my považujeme za samozřejmé ­­– zdravotně nezávadné vody,“ říká Cecilia Chatterjee-Martinsen, generální ředitelka švédské pobočky organizace WaterAid.

Kampaň potrvá od 24. srpna do 30.srpna 2017.

WaterAid je mezinárodní organizací, která usiluje o svět, kde má každý přístup k čisté vodě a lepší hygieně. Organizace spolupracuje s místními partnery na udržitelných a dlouhodobých řešeních a u subjektů s rozhodovací pravomocí lobbuje za větší snahu o zajištění těchto základních potřeb na státní i globální úrovni. Působí ve 37 státech a od roku 1981 zajistila zdravotně nezávadnou vodu 25 milionům lidí a lepší hygienu 24 milionům. 

Více informací naleznete na webu
www.wateraid.org/uk.


Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Lindex