ijournal.cz

Zákazníci Fashion Arény během uplynulého víkendu nakoupili v Charitativním bazaru oblečení z druhé ruky za více jak 150 000 Kč

red Zdroj: Fashion Arena Prague Outlet 24.4.2024 Významné osobnosti, veřejné projekty

Ve štěrboholské Fashion Arena Prague Outlet se během prodlouženého víkendu 19. – 21. dubna konal Charitativní bazar oblečení. Výtěžek z prodeje více jak tisíce kusů vytříděné módy, které pro tento účel věnovali zákazníci i obchody outletového centra, poputuje ve prospěch Nadačního fondu Veroniky Kašákové. Ta osobně prodej uplynulý víkend na Charitativním bazaru zahájila. Výtěžek ve výši 152 805 Kč a dodatečný dar 20 000 Kč od vedení outletového centra podpoří proces osamostatňování dětí z dětských domovů.

ilustrační záběr z Charitativního bazaru ve Fashion Arena Prague Outlet

Dobročinný bazar oblečení pořádalo pražské outletové centrum historicky již podruhé. Výtěžek z prvního ročníku, který se konal v roce 2021 a během nějž se vybralo necelých 73 000 Kč putoval na výcvik psů, kteří v rámci canisterapie pomáhají pacientům VFN Praha. Letos získané prostředky ve dvojnásobné výši podpoří Nadační fond Veroniky Kašákové, který doprovází mladé lidi z dětských domovů na cestě životem.

zleva Kateřina Kymlová a Tereza Konečná, Fashion Arena, patronka Veronika Kašáková, Martin Šemík, Surikata PR
“Z nové spolupráce s Nadačním fondem Veroniky Kašákové a Oděvní bankou mám obrovskou radost. Naši zákazníci svou podporou ukázali, že o udržitelné projekty rozhodně mají zájem. Proto bychom chtěli Charitativní bazar realizovat od této chvíle již pravidelně, a to 2x ročně. Celkem jsme na prodej získali přes 2000 kusů oblečení, obuvi, doplňků a hraček v úžasném stavu a prodali jsme zhruba polovinu. Velký dík patří mému týmu, který se na organizaci podílel,”
dodává na závěr Lenka Čapková, ředitelka outletového centra Fashion Arena Prague Outlet.

ilustrační záběr z Charitativního bazaru ve Fashion Arena Prague Outlet(1)

Tím ale projekt a pomoc nekončí. Oblečení, které se v rámci bazaru neprodalo, si přesto cestu k potřebným najde. Po ukončení prodejů bude veškeré oblečení řádně zabaleno a odvezeno do Oděvní banky. Ta pomáhá všem osobám v nouzi, bez ohledu na to, z jaké skupiny pocházejí. Nejčastěji jde ale o samoživitele, osoby bez domova, seniory nebo například kompletní rodiny ve finanční tísni.

patronka Veronika Kašáková se synem Matyášem

Na zdařilém průběhu akce se podílel také český internetový obchod s potravinami Rohlik.cz, který Charitativnímu bazaru bezplatně daroval 2 000 tašek z recyklovaného papíru.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Fashion Arena Prague Outlet