Motto: Úspěch je směsicí tvrdé práce a velkých snů. (Lee Iacocca)
Dnes je Čtvrtek, 22.Listopad 2018
ijournal.cz

Zákaz kouření

red Zdroj: Zomato, foto: archiv 10.6.2015 Zajímavosti

TÉMĚŘ 40% RESTAURACÍ V PRAZE A BRNĚ MUSÍ POSLAT KUŘÁKY VEN//

Protikuřácký zákon, který minulý týden schválila vláda, se dotkne nejen provozovatelů restaurací, ale také klubů, barů kaváren či vináren. Pokud zákon schválí parlament, bude muset víc než třetina podniků v Praze a Brně vykázat kuřáky mimo své prostory. Vyplývá to ze statistiky, kterou zveřejnil restaurační průvodce Zomato.

„V Praze tak z celkového počtu 5947 podniků evidujeme 2383 (40 %), které jsou buď čistě kuřácké, nebo mají k dispozici stavebně oddělené prostory pro kuřáky. V Brně z celkového počtu 1603 podniků má prostory pro kuřáky 603 podniků (38 %),“ říká Martin Vyleťal, šéf obsahu pro Českou republiku a Slovensko.

Většina podniků má nyní pro kuřáky speciálně oddělené prostory. Od nového roku si však možná všichni kuřáci svoji oblíbenou cigaretu budou muset dát venku a nikoli v prostorách, které jsou určeny ke stravování.

Podle novely zákona by měl platit úplný zákaz kouření klasických i elektronických cigaret v restauracích, barech a klubech, diskotékách, festivalech, ale i na vesnických zábavách či plesech.

O společnosti Zomato

Zomato je největší globální online restaurační průvodce. Aktuálně působí ve 26 zemích a poskytuje informace o 1,4 milionu restaurací. V Praze a Brně nabízí přehled všech restaurací, hospod, bister, jídelen, barů, klubů, kaváren, pekáren a cukráren. Uživatelé mohou vybírat v Praze z téměř 6 000 a v Brně z 1600 podniků. Každý profil obsahuje fotografie a aktuální jídelní a nápojové lístky, ale také například informace o platebních možnostech, otevírací dobu, navigaci, hodnocení a uživatelské recenze. Díky spoustě filtrů najdou uživatelé vždy ten správný podnik, kterým jim naservíruje to, na co mají právě chuť. Zomato plánuje v následujících šesti měsících expandovat do Holandska, Belgie, Lucemburska, Norska, Finska, Dánska a Švédska.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Zomato, foto: archiv