ijournal.cz

Zachraň hospodu: pomoc českým hospodám v krizi

red Zdroj: www.zachranhospodu.cz 13.4.2020 Rady, tipy, názory

Aktuální situace má na hospody a restaurace doslova katastrofální dopad. Drtivá většina českých hospod a restaurací je kvůli nynějšímu opatřením zavřená. Celý segment gastronomie tak přišel ze dne na den o tržby a hospody se potýkají s existenčními problémy. U mnoha z nich reálně hrozí, že po skončení současných opatření již znovu neotevřou. Celý sektor včetně návazných provozů přitom zaměstnává zhruba 250 tisíc lidí a jen na DPH odvedly hospody a restaurace loni státu 45 miliard korun.

výzva

Za této situace přichází Snad Český svaz pivovarů a sladoven ve spolupráci s pivovary a dalšími partnery, kteří přináší iniciativu Zachraň hospodu. Iniciátoři výzvy spustili webovou stránku www.zachranhospodu.cz, na které se mohou zapojit hospody a restaurace i jejich zákazníci. Systém propojuje provozovatele hospod s veřejností, která může již nyní zakoupit voucher ve své oblíbené hospůdce a tím ji pomoci překonat období bez příjmu. Voucher jednoduše lidé uplatní poté, co se znovu otevřou hospody a restaurace.

Hladinka

„Vítáme každou aktivitu, která hospodám pomůže. Rozhodli jsme se proto podpořit iniciativu Zachraň hospodu!, která restauracím umožní přežít do doby, než se budou moci znova otevřít. Vyzývám proto všechny, kteří se těší na pivo ve své oblíbené hospodě – navštivte www.zachranhospodu.cz a podpořte ji zakoupením poukazu,“ vyzývá Tomáš Mráz, obchodní ředitel Plzeňského Prazdroje, který rovněž podporuje tuto iniciativu.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: www.zachranhospodu.cz