ijournal.cz

Za čtvrt roku od spuštění výroby nové značky Koulier, vyrobili na Oflendě přes sto tisíc vánočních ozdob

red Zdroj: Koulier 10.2.2022 Zajímavosti

Vánoční ozdoby pod novou značkou českých, ručně vyráběných a foukaných vánočních ozdob Koulier se na Oflendě začaly vyrábět v září loňského roku. Tempo předvánoční výroby bylo překotné, ale vyrobeno a ozdobeno bylo přes sto tisíc ozdob. Povedlo se výrobu nejenom nově zbudovat rozjez a ozdoby vyrobit, ale zrealizována byla rovněž i velká zakázka pro síť drogerií ROSSMANN, uspořádáno několik dní otevřených dveří, oslovit partnery pro prodej ozdob, prezentovat značku na půdě Hospodářské komory a spustit e-shop. Poslední ozdoby Koulier se prodaly ještě 23. prosince. Od září do prosince vzniklo pod značnou Koulier šest základních kolekcí, jako Tři oříšky pro Popelku, Zvonky štěstí nebo Vlastenecké perníčky v barvách trikolory a další. Největší zájem zákazníků zaznamenala jednoznačně barva zlato-bílá a mezi kolekcemi vyhrála kolekce Tři oříšky, inspirovaná filmovou pohádkou Popelka.

Vanocni ozdoby
Plány má Koulier i v letošním roce. V první řadě stabilizovat výrobu. Výrobky zaměří značka především na domácí trh. Zájem se ale postupně ozývá i ze zahraničí, a to jak z Francie, Německa, Chorvatska, Itálie, ale i Kanady. Značka osloví všechny zákazníky, ale hlavně ty, kdo preferuje vánoční stromeček ozdobený celou sladěnou kolekcí v jednom stylu.  Přichází také s novými technologiemi dekorování a chce jít s nejnovějšími trendy. Ty se vyhlašují vždy celosvětově. Nyní čekají na Oflendě na Chrudimsku již na barvu roku 2022, kterou je Very Peri. Jakmile dorazí barva do výroby, představí Koulier již nové ozdoby v jednotlivých kolekcích.

„Vánoce 2021 máme za sebou. Hodnotíme a plánujeme. Rozhodně se nám vyplatily velmi úspěšné dny otevřených dveří, které jsme měli po celý advent, tedy otevřeno jsme měli každou sobotu a neděli. A samotné nás překvapilo, kolik lidí ze všech koutů České republiky si na za námi až na Oflendu našlo cestu. Myslím, že se nám úspěšně dařilo lidem zprostředkovat vize, jak by stromečky mohly vypadat, působit. Sdělit jim, že vánoční stromeček může mít určitou symboliku. Že se jedná svým způsobem o umělecký výtvor, uměleckou aranži. To se myslím povedlo prostřednictvím našich ucelených kolekcí,“ uvádí Kateřina Šrámková, obchodní ředitelka značky Koulier. „Do vlaku výroby Vánočních ozdob jsme nastoupili skutečně ve vrcholu sezony. V době, kdy všichni ostatní už měli vyrobeno a už pouze expedovali a zasílali. Vánoční ozdoby na novou sezonu mají výrobci připravené, nasmlouvané a vydesignované již na počátku roku. Rovněž největší veletrh, na kterém se dělají kontrakty se uskutečňuje v Německu na konci ledna. Tam se také do budoucna chceme, zatím jako návštěvníci, jet podívat. V podstatě všichni tvoří výdělek na konci roku a výroba a kontakty se nasmlouvávají na jaře. Pro nás byly tyto Vánoce takové v předtermínu.  Pro Koulier bude z dlouhodobého hlediska důležité nejenom to, že jsme vyrobili a zboží se dostalo k zákazníkům, ale i to, aby to celé bylo ekonomicky funkční,“ dodává Kateřina Šrámková.

 Foukač skla


Vánoční ozdoby značky Koulier naleznou zákazníci na e-shopu http://www.koulier.cz/, dále v podnikové prodejně na Vysočině na Oflendě, v zámecké prodejně zámku Loučeň ve Středních Čechách a u dalších partnerů, jako například ve sklárně Tasice u Kutné hory.

Za posledních pět let Česká republika vyvezla do zahraničí vánoční výrobky ze skla za 645 milionů korun. Největší poptávka po tomto originálním českém zboží je z Německa, Švýcarska a Rakouska, následují USA, Slovensko, Itálie, Spojené království, Francie, Nizozemí a Austrálie. Skleněné vánoční výrobky vloni tvořily 40 % exportu všech vánočních výrobků z České republiky.

První české ozdoby se začaly z Československa vyvážet do zahraničí už v 30. letech, především do USA. Už v roce 1937 se české skleněné ozdoby staly v tomto sortimentu hráčem číslo jedna na světovém trhu zejména díky vysoké kvalitě vánočních ozdob, jejich originálnosti a širokému výběru. České ozdoby získaly mimo jiné i ocenění na řadě světových výstav a dodnes mají v cizině velmi dobrou pověst za jejich vysokou kvalitu a precizní zpracování.

 foto koule

___________________________________________________________________________

Nová značka českých vánočních ozdob Koulier se vyrábí na Oflendě na Vysočině. Majitelé-manželé Šrámkovi tak navazují na dlouholetou tradici výroby vánočních ozdob v České republice a její založení považují za důležitý krok v uchování rukodělné tradice výroby a malování foukaných skleněných českých vánočních ozdob u nás. Rozhodujícím aspektem pro toto rozhodnutí bylo uzavření jiné provozovny na Chrudimsku, ze které bylo na jaře 2021 propuštěno přes 20 kvalifikovaných sklářů. Šrámkovi jim nabídli pracovní uplatnění. A dále také skutečnost, že současný majitel podniku má rodinné kořeny právě na Vysočině a jednu výrobu již vlastní. Nově založený podnik na výrobu vánočních ozdob Koulier se zaměří na nové trendy, které představí již pro nadcházející vánoční sezonu.

Petr Šrámek je ředitelem výroby interiérů na míru – Atelier-s. Interiéry vyrábí a dodává firma svým zákazníkům již 29 let. Specializací Ateliéru-s je zátěžový nábytek pro hotely, restaurace, bary a jiné veřejné prostory. Kvalita je stěžejním faktorem. Podle individuálního požadavku zákazníka vyrábí jedinečný kus. Ještě stále totiž umí vyrobit dýhovaný nábytek s intarzovanými, masivními a řezbářskými prvky. Interiéry dodává i těm nejlepším řetězcům. Výroba nábytku je zajištěna týmem kvalifikovaných zaměstnanců a nejmodernější technologií CNC. Tato kombinace s tradičními řemeslnými postupy posouvá firmu mezi přední výrobce pro HORECA segment. Více informací naleznete na https://www.atelier-s.cz/.

Kateřina Šrámková je ředitelkou zámku Loučeň. Do obnovy jeho prohlídkových tras a zpřístupnění veřejnosti se pustila především z důvodu záchrany nemovitosti jako kulturní památky. Zámek Loučeň se za tu dobu stal jednou z nejnavštěvovanějších památek ve Středočeském kraji. Postavený byl na počátku 18. století a vlastněný rody Valdštejnů, Furstenberků a Thurn-Taxisů, je provozovaný společností Zámek Loučeň a.s. a od 7. 7. 2007 je přístupný veřejnosti. Lákadlem pro návštěvníky je kromě prohlídek s kostýmovanými průvodci rozlehlý romantický anglický park s labyrintáriem, unikátní kolekcí 11 labyrintů a bludišť, postavené dle návrhu britského projektanta Adriana Fishera. Celý zámecký areál je památkově chráněný – http://www.zamekloucen.cz/. 12. královský labyrint, který na Loučeni vznikl při příležitosti 700 let od narození Karla IV., má velikost, tvar i symboliku inspirovanou labyrintem katedrály v Chartres. Loučeňský labyrint je doplněn kruhem o průměru 10 m na půdorysu české kotliny. Stezka kruhového labyrintu je nejenom geometrickým symbolem a připomínkou historie, ale především geo-energetickou spirálou nabitou pozitivní energií. Labyrint je kruhový, chartreského typu, s 11 řadami a kruhovým centrálním prvkem uprostřed. Soudobý charakter a přitažlivost pro návštěvníky dodává 12. labyrintu použití barevných prvků na jeho povrchu, ozvučení prostoru nad ním a možnost večerního nasvícení.  Jednou z nejstěžejnějších událostí zámku Loučeň je prohlídkový okruh Příběh vánočního stromečku, který je zde pro návštěvníky připravován od roku 2018.

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Koulier