ijournal.cz

Vstupné do Žlutých lázní letos návštěvníci projedí a vysportují

red Zdroj: Žluté lázně 29.4.2015 Volný čas, Zábava

Žluté lázně v Praze 4 – Podolí zahájí svou jubilejní, 10. sezónu v novodobé historii s několika významnými novinkami. Relaxační areál na pravém břehu Vltavy přivítá letos poprvé veřejnost ve čtvrtek 30. dubna na čarodějnice a své brány už nechá otevřená po celý rok i v průběhu zimní sezóny. Na návštěvníky čekají stovky sportovních i kulturních akcí, koncertů, přednášek i happeningů a především – konzumační vstupné.

 

Tuto novinku bezpochyby uvítají všichni hosté. Ti, kteří od pátku 1. května zavítají do Žlutých lázní, už totiž mohou využít tzv. konzumační vstupné. Například dospělí u vchodu vymění tradiční vstupné ve výši osmdesáti korun za konzumační voucher ve stejné hodnotě. Ten si budou moci v areálu libovolně projíst, propít nebo vysportovat!

„Poukázky v hodnotě padesát a třicet korun mohou hosté použít ve kterékoli restauraci či občerstvení, na jakémkoliv sportovišti a samozřejmě i na vstup do dětského koutku. Jde o rozhodnutí, kterým se už dlouho zabýváme. Nechtěli jsme areál otevřít úplně zdarma, abychom zachovali jeho čistotu a vysoký standard, zároveň však chceme vyjít vstříc návštěvníkům, kterým platby vstupného komplikovaly například krátkodobé využití sportovišť nebo možnost zajít si k nám pouze na rychlý oběd,“ upřesňuje důvody této změny Libor Votruba, předseda představenstva společnosti Taiko, která je od roku 2005 provozovatelem areálu Žluté lázně.

Výjimku, která se netýká konzumačního vstupného, budou tvořit větší koncerty či akce, jejichž pořadatelem nejsou Žluté lázně, ale poskytují k nim prostor. Každý den od 17 hodin zůstává vstup do areálu zdarma.

Nový stánek s občerstvením u cyklostezky a bary v barvách písku

Areál Žluté lázně se se tentokrát s koncem léta nezavře. Non stop otevřený sportovní a rekreační prostor nabídne akce také během zimního období. Novinkou, která zpříjemní deštivé či chladnější dny v areálu je designová úprava tradičních Modrých barů, které během letošní zimy prošly „faceliftem“. Oblékly se do žluto – zlaté barvy a dostaly novou, světlejší podlahu.

„Modré bary změnily svou vnitřní barvu. Více se přiblížily místu, kde se nacházejí, a oblékly se do barev slunce a písku. Sedět v nich bude navíc opravdový zážitek. Speciální atmosférické osvětlení vyrobené pouze pro toto místo totiž bude měnit interiéry barů během celého večera. Nebude to však žádná disco show! Jde o pomalé změny, které navodí klid a pohodu,“ říká Pavel Kocych architekt Žlutých lázní. Duhové osvětlení dostal také bar na pláži a přilehlá písečná pláž.

Naopak aktivní návštěvníci areálu, nebo ti, kteří jen projíždí na kole č in-line bruslích okolo jistě potěší letos nově otevřený Active stánek s občerstvením dostupný přímo z cyklostezky vedoucí do Modřan. Nachází se u zastávky tramvají Dvorce ve směru od centra a zájemci si vněm mohou zakoupit lehké a zdravé pokrmy i občerstvení pro sportovce. Nechybějí fresh džusy, proteinové tyčinky, čerstvé saláty, iontové nápoje a jiné zdravé pochutiny.

Žluté lázně otevře už tradičně 30. dubna pravý čarodějnický rej

Bohatý program začne ve 14 hodin, kdy se do areálu slétnou dětské čarodějnice. Na pódiu v dětském koutku čeká na malé hosty zábavná interaktivní show se soutěžemi, písničkami a divadlem. Připraveny budou také další atrakce a aktivity: oblíbený skákací hrad, malování na obličej, výtvarná dílna, opékání špekáčků i koutek pro nejmenší. Živo bude také na velkém pódiu na travnaté pláži. Tam vystoupí od 18 hodin Dj Friky s tanečním mixem zahrnujícím old school, dubstep a break beat. Jako vrchol večera zahraje od 19 hodin kapela Lo Dost. V půl deváté zažehnou organizátoři dva metry vysokou vatru.

Zájemci se mohou také zeptat na dětské příměstské tábory Sluníčka se školkou. Ty začnou už ve středu 1. července a potrvají do 28. srpna. „Kromě nového maskota Kvida, který bude letos děti provázet celé prázdniny, připravujeme také záchranářské programy pro předškoláky i školáky, takže děti se hravou formou naučí mnoho potřebných věcí,“ říká Libuše Klinková, vedoucí dětských táborů Sluníčka se školkou ve Žlutých lázních.

Kulturní nášup: koncerty, letní kino a pravidelný program

Programem na čarodějnice ve Žlutých lázních ale vše teprve začíná. Ve čtvrtek 21. května vystoupí v areálu s oslavou svého patnáctého výročí kapela Monkey Business s hostem – skupinou Buty. „Koncert bude výjimečný jednak zajímavým hostem a především tím, že patnáct let slaví kapela, která jako první u nás zpívala anglicky a dnes už je z ní v podstatě kult,“ upřesňuje Jan Žampa, programový manažer areálu Žluté lázně.

Jedním z dalších zajímavých koncertů bude vystoupení světové hvězdy Alt-J, která nabídne alternativní pop-rock. Mezi pravidelnými akcemi najdou hosté lázní oblíbené přednášky z cest žlutého trabantu, stand up komedy Na Ležáka a taneční workshopy se salsou a latinem. Ve Žlutých lázních se budou střídat také různé sportovní a exhibiční akce, jako je Wake Jam (termín bude upřesněn), nebo akce S kočárkem Prahou (20. 5.). Od 9. června se mohou filmoví fanoušci těšit na letní kino Aperol Spritz, které opět nabídne italské filmy s neopakovatelnou atmosférou přímo na travnaté pláži areálu.

 

Vybraná data akcí:

9. 6. – 28. 8. – Letní kino Aperol Spritz kino u Vltavy

13. 6. – Hubneme do plavek s časopisem Dieta

20. 5. – S kočárkem Prahou

21. 5. – Koncert k 15. výročí kapely Monkey Business

23. 5. – Festival Dračích lodí

24. 5. – Xterra duatlon

17. 6. – Koncert Alt-J

19. 6. – Jazz Prague Summer Night

11. 7. – Koncert Lindsey Stirling

22. 8. – 2. ročník akce Nenechte si ubližovat

28. 8. – Love and dating international festival (setkání lidí z celé Evropy seznámených přes speciální projekt)

10. 9. – Talichův komorní orchestr a Eddie Stoilow

12. 9. – Open Mind festival (taneční a elektronická hudba na třech pódiích)

26. 9. – Zabijačkové hody

 

O dalších akcích se návštěvníci dozvědí vždy aktuálně na www.zlutelazne.cz.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Žluté lázně