ijournal.cz

Volkswagen Maraton Praha se těší na neděli

red Zdroj: RunCzech 1.5.2015 Sport
Volkswagen Maraton Praha vstupuje do svého jednadvacátého ročníku. Deset tisíc maratonců zamíří v neděli na pražské Staroměstské náměstí. Na startu bude stát vedle elitních atletů převážná většina kondičních běžců, pro něž je dosažení mety maratonu vrcholem tréninkového snažení. Závod v 9:00 odstartuje pražská primátorka Adriana Krnáčová, silné pole elitních běžců slibuje při dobrém počasí překonání rekordů závodu.

2015 Volkswagen Prague Marathon
Kapacita závodu byla naplněna již v prosinci loňského roku. Mezi tisícovkami amatérských běžců budou i takoví, kteří se vydají do neznáma 42 kilometrů a 195 metrů poprvé. Patří k nim i bývalý profesionální boxer Lukáš Konečný.

„Decentně mám natrénováno. Musím běžet tak, abych neumřel, takže zvolím tempo 12 kilometrů za hodinu. Doufám, že mě nechytí křeče. V cíli bych byl rád tři hodiny třicet minut od startu,“ odhaduje svou formu Konečný.

Volkswagen Maraton Praha, to není jen nedělní maraton. „Koná se celá řada dalších akcí, sobotní Procházka se psy a Maratonský koncert ve spolupráci s Pražským jarem, nedělní dm rodinný minimaraton, představení partnerských akcí v rámci veletrhu Sport Expo na pražském Výstavišti. Pouze tam a v pražském běžeckém domě Running Mall si zájemci mohou zakoupit limitovanou edici běžeckých bot RunCzech od adidasu vyvedených v národních barvách,” uvedl ředitel závodu Václav Skřivánek.

Mistrovství republiky 
Součástí závodu je i mistrovství České republiky v maratonu. Mezi ženami chybí loňské medailistky, a tak se nejvíce šancí na stupně vítězů dává zkušené Radce Churaňové, která se vrací po zranění achillovky, svěřence trenéra Bohdana Müllera Tereze Zuzánkové a ambice „na bednu“ má i Šárka Macháčková.

Favority mistrovského závodu mužů jsou zkušený Petr Pechek, dobrou formu letos prokazující Vít Pavlišta, do pořadí na prvních místech bude chtít promluvit i vrchař Robert Krupička a pravidelný účastník závodů RunCzech běžecké ligy Jiří Homoláč. 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: RunCzech