ijournal.cz

Vinařství Ludwig představuje první vína z vlastních hroznů

red Zdroj: www.vinnesklepy.cz 28.3.2016 Gastronomie

Úspěšné vinařství Ludwig z Bořetic letos představuje první vína připravená z modrohorských hroznů, pro které byla vytvořena nová edice s názvem Modré hory. Ta by měla do budoucna tvořit vlajkovou loď vinařství. Dalším mimořádným vínem současní nabídky je fantastická „růžovka“.

LMHFRR15„Největší radost nám udělala růžová Frankovka, hlavně pro svou malinovo-jahodovou vůni a lahodnou chuť. Povedla se a považujeme ji za konkurenceschopnou s víny Jana Stávka, předního výrobce našich špičkových rosé vín,” představuje nejzajímavější víno z ročníku 2015 marketingová ředitelka vinařství Liana Hrabálková.

Právě růžová vína jsou pro vinařství Ludwig tématem, kterému se chce v budoucnu více věnovat. „Snažíme se připravovat typicky moravská růžová vína, se sytější růžovou barvou, vůní a chutí po tuzemském ovoci. Naše růžová vína jsou šťavnatá, svěží a lákají k dalšímu napití, přičemž se pohybují na hranici suchých a polosuchých a mají kolem 12 % alkoholu,” popisuje vinařský rukopis společnosti Liana Hrabálková.

LXXRV15Z nové kolekce vín si cení také stále populárnějšího Ryzlinku vlašského, ten se LMHRV15
v portfoliu vinařství objevuje po více než patnácti letech a hned ve dvou verzích – jako polosuchý pozdní sběr a extraktivní výběr z hroznů. Obecně platí, že loňský rok dal díky horkému létu a příjemnému podzimu krásně vyzrálé hrozny, takže většina vín je připravena v přívlastkových kategoriích.

LMHMP15Z edice Modré hrozny je třeba vyzdvihnout hlavně odrůdu André. Hrozny této odrůdy zůstaly na Kraví Hoře jako poslední a zaměstnanci je bránili a také ubránili před nálety obrovského hejna špačků, jaké ani starousedlíci nepamatují. Toto plné víno s výrazným třešňovým aroma je připraveno v kategorii pozdní sběr a je jedním z klenotů edice Modré Hory.

Svébytné postavení v kolekci vinařství Ludwig má červené cuvée Inflagranti pozdní sběr 2013, postavené tentokrát na odrůdě Dornfelder a doplněné o Merlot a LINF13Svatovavřinecké. Víno leželo téměř 12 měsíců na sudu a potěší svým komplexním charakterem se sametovými tóny. Mimořádnost vína podtrhuje i etiketa z dřevěné dýhy a pečetní vosk na láhvi. Vína Inflagranti bylo vyrobeno 3333 lahví. Značná část z této šarže je určena pro čínský trh, na který se vinařství v posledních letech zaměřilo. Takže nikoho nepřekvapí, že vína Ludwig se budou pravděpodobně servírovat také při blížící se návštěvě čínského prezidenta v Česku.

 

 

 

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: www.vinnesklepy.cz