ijournal.cz

Vánoční park Světla vyprávějí…

red Zdroj: Taiko, Žluté lázně 8.11.2022 Různé
žluté lázně
Vstupte do Žlutých lázní v Praze a nechte se okouzlit novou světelnou výzdobou se sváteční atmosférou. Prožijete zde příběhy v plné záři světýlek, ozdob, jedinečných 2D a 3D dekorací s atributy Vánoc i Prahy. Potkáte koloušky, holuby, racky, orla nebo labutě za doprovodu úryvku Smetanovy skladby Má vlast. Nechybí typické vánoční motivy jako krystaly, zvony, světelné brány, hvězdy, vločky, anděl či koule. Radost, lásku a výjimečné okamžiky se svými blízkými umocní na pravém břehu Vltavy ten nejkrásnější vánoční příběh znásobený i o siluetu koruny, fontánu a světelného lva a spousty jiné výzdoby.

světla
V areálu připravili dekoratéři celkem 311 světelných instalací, které díky tvaru led diody rozprostírají světlo do prostoru a celkově mají minimální spotřebu. Dekorace pouze v bílých barvách, zejména teplé bílé, svítí díky 40 tisícům metrů kabelů. Autoři projektu ze společnosti DECOLED chtějí ukázat, že osvětlení nemusí být jen kýčovité, ale požadované dovednosti k výrobě takové dekorace, povyšuje výrobek průmyslového designu na umělecké dílo.

žluté lázně
Zároveň chtějí upozornit na to že, pokud se použijí úsporná ledková světla, nemusí se nikdo bát energetické a ekologické náročnosti. „Spotřeba světelné expozice s ohledem na maximálně úsporné led diody a použití nízkovoltových systémů je poměrně zanedbatelná. Důsledky nesystémového přístupu mohou být mnohem nákladnější. Nelze opominout symbolickou rovinu – zejména v takové době, v jaké žijeme. Světlo proti tmě, proti tmě všeho druhu,“ říká Eva Poláčková8 kW na hodinu, jednatelka společnosti DECOLED s.r.o. Na jeden otevírací den při spotřebě tak vyjde zhruba na 200 korun.

žluté lázně
V době adventu mohou návštěvníci přijít také na doprovodný vánoční program a do Žlutých lázní bude jezdit svátečně vyzdobená tramvaj a loď.

Doba konání: od 4. listopadu do konce roku 2022

Otevírací doba:  vstup do areálu 16:00 – 20:00 (areál se zavírá v 21:00)

Do 25. 11. možnost koupit vstupenky za zvýhodněnou cenu, na místě i on-line

Dospělí: 200 Kč
Děti (od 3 do 15 let), studenti s průkazem ISIC, senioři nad 62 let: 150 Kč  
Rodinné vstupné: 600 Kč (pro 2 dospělé a až 4 děti od 3 do 15 let) 

Další informace naleznete na www.zlutelazne.cz.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Taiko, Žluté lázně