ijournal.cz

Vánoční bazar Geislerové a Vilhelmové definitivně nebude, skončil!

red Zdroj: www.vanocnibazar.cz, foto: Klára Stojaníková 7.11.2014 Zajímavosti

MOKRÁ ČTVRŤ BY RÁDA OZNÁMILA VŠEM přátelům, pomocníkům, hostům, dobrovolníkům  a věrným, že po deseti skvělých letech skončil Vánoční bazar.

Vánoční_bazar_2013_Lucerna

„Vybrali jsme za ta léta 9 milionů, podpořili spoustu nadací a spolků, uspořádali jedinečné koncerty, potkali úžasné lidi – jak dárce, nakupující, tak i sponzory. Všem mnohokrát děkujeme! DĚKUJEME I TĚM, KTERÝM JSME MOHLI POMOCT. A pokud nás síly a humor neopustí, tak třeba vymyslíme něco jiného“.

                                                                                     „S láskou Táňa, Aňa, Peter.“

VANOCNI__BAZAR_

Jubilejní 10. ročník Vánočního Bazaru v Mokré Čtvrti vynesl 1,3 milionu korun. Během předcházejících devíti let organizátoři vybrali a mezi potřebné rozdělili sedm milionů korun. První rok to bylo 50 000 Kč a v roce 2011 zatím rekordních 1,68 milionu korun. Získané peníze každoročně směřovaly na podporu hned několika organizací a konkrétních projektů či akcí. Například v loňském roce Bazar pomohl Spolku 2012, zabývajícímu se problémem šikany, občanskému sdružení Společnost rodičů a přátel dětí s Downovým syndromem, občanskému sdružení Salet, provozujícímu kreativní výtvarný ateliér Art pro lidi s mentálním handicapem a chronickým duševním onemocněním, Nadaci Taťány Kuchařové – Krása pomoci, občanskému sdružení Elva help, orientovanému na canisterapii, a projektu Tancem proti drogám občanského sdružení Amicia. Dalším organizacím Bazar přispěl prostřednictvím Darujsprávně.cz (Fórum Dárců ČR) a část získaných peněz tradičně dostávala Nadace Terezy Maxové dětem.

https://www.facebook.com/vanocnibazar

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: www.vanocnibazar.cz, foto: Klára Stojaníková