ijournal.cz

V Letňanech rozkvetla čokoládová zahrada

red Zdroj: HRUSKADESIGN, LYRA CHOCOLATE 5.10.2015 Společenské akce a události

Nejen úchvatný zážitek čekal návštěvníky, kteří přišli k veletržnímu stánku s čokoládou LYRA, ale i nové chutě.

Unikátní čokoládová zahrada rozkvetla v rámci veletrhu FOR GASTRO & HOTELv pražských Letňanech, který se konal od 1. do 4. října 2015. Na čokoládové kousky v mistrovském podání Emmanuela Hamona a Karola Stýbla, ale také na květiny v čokoládě od mistra floristy Pavla Hrušky se přišly podívat davy obdivovatelů.

Pavel Hruška

Hlavní show pod názvem Chocolate Garden Emmanuela Hamona, ambasadora a konzultanta kolumbijské firmy Casa Luker proběhla v pátek a v sobotu, která byla doplněna floristickou prezentací květin v podání předního českého floristy Pavla Hrušky. V čokoládové zahradě rozkvétaly chryzantémy chráněné značkou Česká květina a pestré kytice zdobené čokoládou, ale především čokoládové kreace Emmanuela Hamona. Nechyběly ani plátky růží namáčené v čokoládě, které svojí chutí skutečně zaujaly, stejně jako chryzantémy se svým mírně kořeněným chuťovým laděním.

Jedinečné spojení čokolády a květin obdivovaly po dobu čtyř dnů zástupy lidí, ale také několik milých osobností společenského života. Stánek čokolády Lyra navštívila i s dcerkou Liliankou milovnice čokolády, skvělá a půvabná sopranistka Pavlína Senič. Granada v jejím podání vyvolávala až mrazení v zádech.  Přišel i baletní mistr, pedagog, zpěvák a divadelní herec v jedné osobě, pan Vlastimil Harapes. Unikátní květinovou zahradu si přišla prohlédnout také muzikálová zpěvačka, herečka a milovnice laskavého humoru Hanka Křížková, kterou doprovodil vynikající brazilský hudebník, kytarista, zpěvák a skladatel Santiago Ferreira. Všichni svorně pronášeli, že spojení čokolády a květin je skutečně jedinečné!

na veletrhuPavlína SenicSantiago Ferreira

Santiago Ferreira žije v České republice již 10 let, velice dobře umí česky a největší inspirací nejen pro studium češtiny je přítelkyně Veronika. Jeho hudební řeč vychází především z bossa novy a pop-jazzu se skvělým rytmickým cítěním – vliv tradiční brazilské samby.

HRUSKADESIGN – to je Pavel Hruška a jeho tým

Kvĕtinový atelier HRUSKADESIGN předního českého floristy Pavla Hrušky nabízí zajímavé kvĕtinové vazby pro jakékoli příležitosti, výzdoby interierů, vytváření florálních objektů pro slavnostní a společenské události, svatební i smuteční floristiku.
Pavel Hruška je místopředsedou Svazu květinářů a floristů České republiky.

Hruška design

Chocolate Pictures

ChocoArt je moderní umělecký směr specializující se na tvorbu ChocoFlowers, a to ve spojení s originálními aranžemi květin. Chocolate Pictures organizátor akce Chocolate Garden a je současně i obchodním zastoupením všech zůčastněných: Emmanuel Hamon je ambasador a konzultant kolumbijské firmy Casa Luker, Karol Stýblo je spolumajitel společnosti LYRA CHOCOLATE.

s dortem

Jaká je Lyra čokoláda?

LYRA je ručně vyráběná čokoláda. Naše čokoláda potřebuje lidský dotek, protože dotyk je vyjádřením důvěrnosti. V jazyku důvěrnosti jsou pak odhalovaná tajemství a naším cílem je odhalit co nejvíce tajemství čokolády.

LYRA si přeje pohladit naše smysly. Příroda čistě a upřímně nabízí naplnění smyslů. Přiroda obnovuje a připomíná nám, že ji nemůžeme opustit. Proto vybíráme jen nejkvalitnejší přírodní produkty: kakao z kakaovníků criollo a trinitario FINO DE AROMA, které představuje jen asi 6 % celkové světové produkce kakaa, plantážní kakao z různých oblastí Kolumbie, třtinový cukr, přírodní vanilku, lyofilizované ovoce, zcukernatělé okvětní lístky, kalifornské mandle, skořici ze Srí Lanky, Morello třešně…  A to všechno bez přidání chemických nebo aromatických látek.

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: HRUSKADESIGN, LYRA CHOCOLATE