ijournal.cz

V čem na dovolenou? Přírodní materiály na prvním místě

red Zdroj: Bushman 15.8.2015 Móda, obuv, doplňky

Léto a dovolené jsou konečně tady a s nimi i doba zaslouženého odpočinku, krásného počasí a relaxu. Vedle výběru té nejvhodnější destinace bychom však neměli zapomenout i na pár dalších věcí, které nám mohou dovolenou zpříjemnit nebo naopak pořádně otrávit. Výběr vhodných opalovacích prostředků je už dnes samozřejmostí. Na co ale často zapomínáme je výběr vhodného oblečení, a to jak na samotnou cestu na dovolenou, tak i na pobyt ve zvolené destinaci, ze které často vyrážíme na další výlety. Seznamte se proto s druhy oblečení a materiály, které se na letní cestování hodí.

Tričko_cestovatelský_motiv

 Přírodní materiály pro dokonalé pohodlí

Na prvním místě bychom měli volit materiály, které jsou příjemné, poddajné, dobře se nosí a hlavně jsou prodyšné, abychom ani v těch největších vedrech netrpěli. Z materiálů je tak nejvhodnější především 100% bavlna, která zajistí právě prodyšnost a zároveň také saje pot. Volit také můžeme materiály, kde je menší příměs jiných vláken, například elastanu, který je ideální zejména ve spojení s bavlnou. Oblečení se tak příjemně nosí, je prodyšné a savé a zároveň skvěle drží svůj tvar.

Přírodní materiály se v létě hodí jak na cestování, tak ale i na běžné nošení do města nebo kanceláře. Jen díky správně zvolenému oblečení zvládneme přečkat i ta největší vedra v pohodě. Naopak vyhnout bychom se měli oblečení z umělých materiálů, které sice může na první pohled vypadat stylově a lehce, ale během 30 stupňových dnů nám spíše uškodí, budeme se v něm potit a bude nám téměř na omdlení.

Kousky ideální pro léto

Letní_outfit_mužLetní_outfit_ženaA co si s sebou vlastně na letní dovolenou vzít? Svoje zavazadla nemusíme už zatěžovat nespočtem oblečení a různých módních kousků. Vyplatí se vsadit na praktičnost a klasiku. „Hodí se například lehká tílka z přírodních materiálů, ideálně v kombinaci s propínací halenkou. Outfit je možné doplnit ještě volnější sukní z pohodlných materiálů. Muži by zase měli volit přírodní tílka a trička, která mohou mít i efektní potisk a doplnit je kraťasy, které jsou jak příjemné a pohodlné na nošení, ale i funkční,“ říká Simona Šťástková z Bushmana.

Svůj letní šatník můžete letos rozšířit i světlými a dalšími pastelovými barvami, které se k létu skvěle hodí a navíc nám v nich nebude takové horko.

Letos jednoznačně poletí tílka a trička s nápisy (např. Desha, Alamosa, Provo, Pretoria), ale nic nezkazíte ani s propínací košilí, halenkou nebo stylovými i funkčními kraťasy a sukní.

Pánské_letní_tričko

Užijte si krásné počasí naplno a letní měsíce naplno a začněte právě od svého šatníku a výběru vhodného oblečení.

 

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Bushman