ijournal.cz

V botanické zahradě v Troji se o víkendu otevře vinotéka

red Zdroj: www.botanicka.cz 15.4.2021 Aktuality a pozvánky, Fauna a Flora

    •   Návštěvníci se mohou těšit na nabídku jarních vín   •

Botanická zahrada hl. m. Prahy otevřela své brány návštěvníkům v pondělí 12. dubna a už tento víkend, v sobotu 17. dubna se otevře výdejní okénko vinotéky přímo na vinici sv. Kláry. Kromě malého občerstvení si zájemci mohou zakoupit víno, které je produktem místního vinohradu. K dispozici je celá nabídka vín bílých, červených a pro sezónu jara typických růžových, konkrétně Rulandské modré rosé 2019 a Modrý Portugal rosé 2019. Vinotéka je o víkendu otevřená od 11 do 20 hodin a ve všední dny od 13 do 19 hodin. Nově mohou zájemci využít nákup e-vstupenek na webu www.botanicka.cz.

portfolio vína

„Už od pondělí (pozn. red. 12.4. 2021) k nám opět proudí návštěvníci, zatím je počítáme na stovky, ale očekáváme, že o víkendu bude zájem podstatně větší. I proto jsme se rozhodli otevřít naší vinotéku a nabídnout občerstvení přímo na vinici. Současně je možné zakoupit zde vína naší produkce. Protože se blíží květen, doporučuji májová růžová vína. Vína prodáváme po celých lahvích a konzumace občerstvení se řídí aktuálně platnými nařízeními,“ říká Bohumil Černý, ředitel Botanické zahrady hl. m. Prahy.

Růžová vínvinicea patří k jaru a máji stejně jako jarní květy, kterých je pražská botanická zahrada plná. Z nabídky vinice sv. Kláry si zákazníci mohou vybrat Rulandské modré rosé 2019 nebo Modrý Portugal rosé 2019. Rulandské modré je svěží rosé s tóny čerstvých třešní a červeného grepu, které se hodí k jarním pokrmům i k první letošní grilovačce. Chutná skvěle k pečenému jehněčímu hřbetu s mladým špenátem, nebo ke grilovanému pstruhovi s bylinkovým máslem. Modrý Portugal je lehké rosé, které v sobě nese tóny malin a lesních jahod se smetanou. Příjemné nenáročné pití, které vás neporazí ani za horkého počasí. Přibalte si lahev do piknikového koše a ochutnejte ho s čerstvým sýrem a jahodami, nebo ke sladkému dezertu.

Jelikož se očekává, že i o víkendu bude chladněji, návštěvníci se mohou při procházce botanickou ještě stále zahřát horkým moštem, svařákem nebo výbornou kávou. Do zahrady lze vstupovat pouze hlavními vstupy, tedy v ulicích Nádvorní, K Pazderkám a u autobusové zastávky Kovárna v ul. Trojská, které jsou otevřené denně od 9.00 do 19.00 hodin. Vstupenky je možné zakoupit přímo v pokladnách a nově také on-line prostřednictvím webových stránek www.botanicka.cz.

Provoz botanické zahrady se řídí aktuálně platnými opatřeními.

Sledujte dění v botanické zahradě na sociálních sítích (Facebook, Instagram a YouTube).

 

  • Otevírací doba v dubnu


Venkovní expozice a bistro Botanická na talíři:

denně včetně svátků:  9.00–19.00

 

Vinotéka sv. Kláry:

po–pá: 13.00–20.00

so–ne, svátky: 11.00 – 20.00

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: www.botanicka.cz