ijournal.cz

Užijte si ovoce kaki Persimon Bouquet, jehož sezóna právě začíná!

red Zdroj: Bouquet 21.10.2014 Gastronomie

Právě v těchto dnech dozrává jedinečné ovoce kaki Persimon Bouquet od společnosti Anecoop. Už jste se s ním setkali? Jedná se o velmi lahodné a šťavnaté ovoce, které se svým tvarem nejvíce podobá rajčeti. Je slaďoučké a neobsahuje žádné pecky, takže si ho jistě zamiluje většina dětí. A protože je sladké a zároveň plné vitamínů, hodí se i jako součást školní svačiny – třeba k obloženému chlebu a jogurtovému nápoji. Zároveň se dá s kaki Persimon Bouquet hezky pohrát v kuchyni. Vynikat bude nejen v salátech, dezertech nebo zavařeninách.

příprava salátu

příprava salátu


V překladu název kaki Persimon Bouquet znamená „pokrm bohů“. Jedním z důvodů pro volbu tohoto názvu mohla být jeho skvělá výživová hodnota. Obsahuje totiž vysoký podíl vlákniny, vitamínů a minerálních látek. Může tedy pomoci posílit váš imunitní systém, což je právě na podzim velkou výhodou. Ovoce je sezónní a sklízí se během října až prosince. Plody se ze stromů sklízí ručně a pěstují se pouze na jediném místě na světě – ve španělské Valencii.

Kaki s etiketouPo utrhnutí se plody kaki Persimon Bouquet ukládají do malé nádoby a jsou převezeny do skladu. Tam jsou omyty a roztříděny podle velikosti a barvy. Sklizené ovoce poté projde procesem, během kterého ztrácí trpkost. Vy už si tak můžete vychutnat krásně sladké plody. Při sklizni je totiž každému plodu věnována extra péče a díky etiketě Persimon Bouquet si můžete být jisti, že vaše ovoce prošlo těmi nejpřísnějšími kontrolami. 

Kaki Persimon Bouquet si můžete dopřát během podzimu – od poloviny října do Vánoc. Plody kaki Persimon Bouquet jsou k dostání např. v obchodní síti Kaufland, Globus a v kamenných maloprodejnách. Cena se pohybuje od 10 – 18 Kč za kus.


_MG_2798

Více informací najdete na www.nejkaki.cz.

 

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Bouquet