ijournal.cz

Úsměv jako šperk

red Zdroj: Schill Dental Clinic 26.10.2019 Krása a zdraví

Krásný úsměv je skutečnou ozdobou, která rozzáří každou tvář. Ne všichni ale měli to štěstí, aby byli obdarováni přirozeně bílými a rovnými zuby, a tak mnozí svůj úsměv skrývají a smějí se méně. Odborníci v Schill Dental Clinic vědí, jak důležitou roli hraje estetika zubů v běžném životě, a dokáží z každého chrupu vykouzlit úsměv, na který budete hrdí.

Schill Dental Clinic - individuální řešení

Základ úspěchu

Podobu úsměvu ovlivňují dva základní faktory. Prvním jsou genetické dispozice, které určují barvu zubů i skladbu chrupu. Druhým faktorem je péče, kterou svým zubům v průběhu života věnujeme. Káva, červené víno a další potraviny zbarvují zubní sklovinu, bakterie ukládající se ve špatně dostupných záhybech zubů způsobují vznik zubního kamene, potažmo zubního kazu, a zuby tak přirozeně ztrácejí na kráse. Jedině správnou péčí a důkladnou, pravidelnou dentální hygienou můžeme svůj chrup udržet v nejlepší možné formě.

Co už doma nezvládnu

Většina pravidelné péče o krásný úsměv se odehrává doma za dveřmi koupelny. Správná každodenní dentální hygiena je základním předpokladem pro zdravé a krásné zuby. S některými úkony ovšem musí pomoci odborník. Samozřejmostí by měla být pravidelná dentální hygiena, během které dentální hygienička provede odstranění zubního kamene, případně pískování a leštění – vždy v závislosti na aktuálním stavu chrupu konkrétního pacienta.

AirFlow

Úsměv filmových hvězd

Krásný úsměv září jako šperk. Jak toho ale docílit? Díky různým metodám bělení můžete mít úsměv filmové hvězdy i vy. Bělení lze provádět po domácku, nebo v ordinaci. Ze všeho nejúčinnější je ale bělení kombinované – takové, které provádíte po určitou dobu doma, avšak dle pokynů a pod dozorem lékaře, a následně absolvujete závěrečné bělení v ordinaci. “My používáme metodu Pure Whitening – na míru vyrobené průhledné dlahy, do kterých si po dobu 14 dní sami aplikujete speciální bělící gel. 15. den pak následuje dobělení v ordinaci”, vysvětluje MUDr. Alexander Schill. Dlahy je třeba nosit několik hodin denně, nejlépe během spánku. Výsledkem je trvale bělejší úsměv.

MUDr. Alexander Schill

Když kosmetické úpravy nestačí

Estetická stomatologie není jen o bělení zubů. Estetický dojem z chrupu mohou kazit i dříve nevhodně opravené defekty, pukliny či odštěpené části zubů. I s těmito problémy si ale stomatologové v Schill Dental Clinic dokáží poradit. Ke korekci tvaru, barvy, nebo dokonce postavení zubu lze využít keramické fazety, pro doplnění části zubu zase poslouží keramické inlay či onlay výplně. Dokonce i případy, kdy dojde k úplnému poškození či vypadnutí zubu, například následkem úrazu, lze v moderní stomatologii vyřešit během jediného dne tak, že nikdo nepozná, že k nehodě došlo.

Jak bych asi vypadala… 

Zajímá vás, jak by váš úsměv mohl vypadat? “Metoda Digital Smile Design umožňuje pacientům vidět výsledky stomatologických zákroků ještě než usednou do zubařského křesla”, objasňuje MUDr. Schill. Na základě fotografie pacienta a otisku jeho chrupu vytvoří stomatolog za pomoci digitální technologie věrný obraz, jak bude chrup vypadat po potřebných zákrocích a ošetřeních. Pacient tak vidí možný výsledek a snáze se mu rozhoduje, zda potřebné zákroky podstoupit. 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Schill Dental Clinic