ijournal.cz

Ušetřete za čisticí prostředky a naučte se uklízet efektivněji a bez chemie

red Zdroj: www.karcher.cz, www.svetcisteni.cz 17.9.2017 Hi-tech a bydlení

Většina z nás používá na běžný úklid klasické pomocníky, jako je hadr, mop nebo houbička v kombinaci s nejrůznějšími chemickými přípravky. Proč ale zatěžovat životní prostředí a utrácet spoustu peněz za drahé čisticí prostředky, když se bez nich při úklidu můžete v klidu obejít. Velkým trendem je v poslední době čištění a uklízení za pomoci páry, které je efektivní a navíc bez chemie. Jednou z nesporných výhod parních přístrojů je jejich multifunkčnost. Můžete je využít k čištění menších ploch v celé domácnosti a stejně tak při úklidu kuchyně, koupelny i garáže. Ušetříte čas, peníze i životní prostředí a dáte pravidelnému úklidu nový řád.

Kärcher_SC_1_+_Floor_Kit_2690_Kc

Jak čističe fungují

Parní čistič vypouští horkou páru a ta postupně uvolňuje zašlou špínu a nečistoty i v hůře dostupných místech. Pára kromě odstranění nečistot umí díky vysoké teplotě hubit také plísně a mikroorganismy. Dokáže zničit 99,99 % bakterií, které se běžně vyskytují v domácnosti. Jednoduché použití i multifukční využití přístroje umožňuje čistit nejrůznější plochy a povrchy. Přístroj efektivně odstraní špínu ze sanity, kuchyně a tvrdých podlah odolných působení páry. Velkou výhodou parních čističů je, že dokáží snadno zlikvidovat i začínající plíseň, která se může vytvořit.

Podle čeho vybírat

„Ruční přístroje by měly disponovat tlakem ideálně 3-4 bary, ale důležitým faktorem je také udržení úrovně tlaku páry po celou deklarovanou dobu. U parního čističe je důležitá teplota a rychlost páry na výstupu,“ vysvětluje Jana Bezoušková, specialistka Kärcher. Čím dále je tryska přístroje od čištěného povrchu, tím je teplota i rychlost páry při kontaktu s čištěnou plochou nižší. Jednoduše řečeno, čím vyšší teplota páry (ideálně 100 °C) a čím blíže k povrchu, tím vyšší účinnost čištění.

Údržbě se nevyhnete

Parní čistič vyžaduje údržbu, stejně jako třeba rychlovarné konvice. Jednou za 3 měsíce, v závislosti na intenzitě používání a tvrdosti vody, je třeba je odvápnit. Pokud se v nádržce tvoří vodní kámen, měli byste to poznat i na době ohřívání, která se může z deklarovaného času prodloužit až o několik minut. „Postup odvápnění je jednoduchý. Do nádržky s vodou vložte odvápňovací tyčinku či tabletu nebo nalijte odvápňovací roztok a nechte působit 5 až 8 hodin. Poté vodu vylijte a nádržku důkladně propláchněte,“ radí specialistka Kärcher Jana Bezoušková.

 Kärcher_SC_1_+_Floor_Kit_2690_Kc_(4)

Kuchyň, koupelnu, podlahy i žehlení zvládnete s párou

Ruční parní čistič Kärcher SC 1 + Floor Kit (doporučená cena 2690 Kč) čistí nejrůznější plochy bez použití chemikálií. Vysoká produkce páry tohoto přístroje dosahuje vynikajících výsledků při čištění a účinně likviduje až 99,99 % všech bakterií, které jsou běžně v domácnosti. Spolehlivě tak zajistí dokonalou čistotu varné desky, digestoře i nejmenších spár a rohů. Problém pro něj nepředstavují ani odolné skvrny či mastnota. Perfektně zastane práci mopu. Bezchybně a doslova jedním tahem s ním vyčistíte také nejrůznější tvrdé podlahy. Na parní čistič nasadíte podlahovou trubici s hubicí, která je součástí příslušenství, a ten se během chvíle promění v parní mop. Díky svým kompaktním rozměrům jej dobře uskladníte a nezabere vKärcher_SC_4_Iron_Kit_9090_Kc_ám zbytečně místo. A pokud máte malé děti, tak nemusíte mít obavy, že by se nějakým nedopatřením dostaly do kontaktu s horkou párou, protože přístroj je z bezpečnostních důvodů vybaven šikovnou dětskou pojistkou.

Ve velkých bytech a rodinných domech najde uplatnění Kärcher SC 4 Iron Kit, který představuje revoluci v péči a údržbě celé domácnosti. Komfortní parní čistič umožňující permanentní doplňování vody v nádrži bez nutnosti přerušení práce a vychladnutí ohřívací jednotky, nabízí mimo jiné i praktickou funkci parního žehlení. Můžete ho použít k úklidu nejrůznějších ploch v domácnosti a díky přídavné žehličce i na zdolání hory vypraného prádla. Žehlení patří mezi nejméně oblíbené domácí práce a mnoho z nás by tuto nezbytnou povinnost s radostí přenechalo jiným. Ve srovnání s klasickým žehlením je ale žehlení za pomoci parního generátoru vysoce efektivní a ušetříte s ním až 50 % běžného času.

Kärcher_SC_4_Iron_Kit_9090_Kc

Kärcher SC 4 Iron Kit si perfektně poradí i s odolnými skvrnami. Dokonale s ním „vyleštítě“ dlaždice, varnou desku, digestoř a nejužší spáry. Při čištění můžete intenzitu páry dle potřeby regulovat díky intuitivní dvoustupňové regulaci. Součástí přístroje je rovněž speciální velká podlahová hubice Comfort Plus, kterou použijete i na čistění větších ploch. O maximální komfort se postará inovativní systém bezdotykové výměny utěrek tak, že se vůbec nedostanete do kontaktu se špínou. Nechybí odnímatelná nádrž na vodu, přihrádka k uložení kabelu na přístroji a parkovací pozice podlahové hubice pro snadné přerušení práce a uložení hubice přímo na stroji.

 


 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: www.karcher.cz, www.svetcisteni.cz