Motto: Úspěch je směsicí tvrdé práce a velkých snů. (Lee Iacocca)
Dnes je Středa, 20.Únor 2019
ijournal.cz

Unique Fashion Week: Čeká nás velká dávka módních přehlídek v Praze

red Zdroj: Unique Fashion Week 2.8.2014 Aktuality a pozvánky, Móda, obuv, doplňky

Ve dnech 8.–14. září se v Praze uskuteční 4. ročník Fashion Week, který v minulých letech obohatil Prahu o přelomové módní události. Unique Fashion Week tradičně přinese velkou dávku módních přehlídek, prezentaci českých a zahraničních módních návrhářů, showroom přehlídek, fashion talks, fashion koktejlů a fashion party, jež potrvají celý týden. Praha ožije módou a stane se v těchto dnech dějištěm veřejné prezentace podzimních kolekcí českých a světových módních značek.

UNIQUE_FASHION_WEEK_8.-14._září_2014

Unique Fashion Week je originální, podporuje významně prodej a propagaci českých a zahraničních módních značek, má obchodní význam pro značky, butiky a české módní návrháře, kteří se ho účastní. Zajišťuje jim velkou promotion, PR, a významně tak napomáhá prodeji jejich kolekcí. Dále přináší inspiraci ze světa, staví společně na jedno molo studenty, začínající i zavedené české návrháře a světové módní značky. Za čtyři roky své existence se stal velmi významnou módní, kulturní a společenskou událostí, která se v České republice koná. Kromě propagace v českých médiích má velmi dobré mediální výstupy i v zahraničním tisku. Na přehlídky českých módních návrhářů v letošním roce přijali pozvání organizátorů nákupčí z obchodního řetězce Peek & Cloppenburg, jejž v ČR prezentuje módní dům VAN GRAAF.

V předešlých ročnících přijaly pozvání pořadatelů Fashion Week významné světové módní osobnosti. V roce 2011 navštívil Prahu Jeremy Scott, v roce 2012 zde v evropské premiéře představil svou kolekci brazilský módní návrhář Alexandre Herchcovitch, který svou show přivezl přímo z newyorského fashion weeku. Minulý rok dovezla do Prahy svou kolekci dvorní návrhářka Lady Gaga, japonská návrhářka Hirono, která tvoří pod značkou Saphir East. Na módní přehlídce Fashion Week 2013 v Praze byla ve světové premiéře uvedena kolekce La Perla. Prahu také poctily svou návštěvou světové topmodelky Španělka Eugenia Silva, světová tvář kampaní kosmetické značky Lancôme, Valeria Mazza z Argentiny, která patří mezi nejúspěšnější světové supermodelky devadesátých let, a v neposlední řadě českásupermodelka, zakladatelka Happy Hearts Fund a čestná ambasadorka Haiti Petra Němcová, která je jednou z organizátorek projektu FW.

We are Unique, We are Fashion

„Vše kolem nás je trend podléhající diktátu víc, než si mnozí dovolí připustit. Odstín tvářenky, voda s bublinami nebo bez, papírová krabička na asijské nudle s sebou, ostré linie nejnovějšího vozu, sklon milovaných podpatků, zakulacená hrana manžetových knoflíčků, aniž bychom si to uvědomovali, móda je součástí našich každodenních životů. Móda je svět, ve kterém žijeme, svět, který tančí v rytmu proměny.“

Unique Fashion Week přináší svou novou kampaní We are Unique, We are Fashion prostor pro prezentaci mladých talentovaných lidí. Představujeme vám osm prvních tváří, které si podle Unique Fashion Week zaslouží střípek pozornosti. Tyto tváře určují nový směr české módy tím, kým jsou, co tvoří, reprezentují, za čím si stojí… Lucie Janotová (ředitelka módy časopisu Harper’s Bazaar), Lucie Molnárová (vlasová stylistka TONI & GUY), Vratko Barcik (fotograf The W Prague), Lukáš Barbuščák (model Unique One), Lukáš Macháček (módní návrhář, vítěz Dreft Black Card 2013), Věra Vávrová (modelka Unique One, Calvin Klein Exclusive), Filip Novák (vizážista Douglas) a Nena (módní blogerka). Více se o nich dozvíte v zářijovém vydání Harper’s Bazaar.

Soutěž Black Card

Vítězkou letošního ročníku soutěže Black Card, která je určena mladým talentům a módním návrhářům, se stala posluchačka magisterského studijního programu Ateliéru Oděvního designu Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně (Česká republika) Denisa Dovalová. Svou vítěznou kolekci předvede v sobotu 13. září ve Slovanském domě. Kolekce Denisy Dovalové bude prezentována v módním bloku společně s loňským vítězem Lukášem Macháčkem, který představí exkluzivně kolekci jaro/léto 2015. Lukáš Macháček, původem z Olomouce, působí v módní branži od roku 2010. Ve své práci preferuje nadčasovost, sofistikovanost a sex-appeal, ruku v ruce jdoucí s precizním řemeslným zpracováním a důrazným výběrem materiálů, s nimiž pracuje.

Zahraniční hosté

Zahraničním hostem letošního Fashion Week bude španělský módní návrhář Alfredo Villalba, který předvede svou podzimní kolekci Alfredo Villalba v rezidenci primátora hl. m. Prahy v úterý večer. Alfredo Villalba patří k nejtalentovanějším návrhářům španělské módní scény a jeho sofistikované, ručně šité modely, které zdůrazňují ženskost, dobývají celý módní svět. Šaty bude možné zakoupit po módní přehlídce a dále v pop up storu, který bude od pátku do neděle ve Slovanském domě.

Co a kde v rámci UFW?

Fashion Week bude zahájen již tradičně v rezidenci primátora hl. města Prahy exkluzivní módní show Emilio Pucci by Obsession a prezentací šperků Bvlgari, v úterý zde bude uvedena podzimní show španělského návrháře Alfreda Villalby, která měla svou premiéru v červnu v Madridu. Ve středu bude v hotelu Boscolo Prague předveden kurátorský výběr podle magazínu Proč NE?! Hospodářských novin návrhářek Ivany Mentlové, Kláry Nademlýnské, Tatiany Kovaříkové, Zuzany Kubíčkové, Beaty Rajské a Kateřiny Geislerové, které představí exkluzivní modely vytvořené speciálně pouze pro tuto akci.Ve čtvrtek bude v hotelu Boscolo prezentována podzimní kolekce italské značky We Are Replay. V pátek se dění přesune na hlavní módní stage Fashion Week do Slovanského domu, kde budou módní přehlídky přístupné i široké veřejnosti. Módní přehlídky zahájí v pátek v rámci britského dne módní značky French Connection a Karen Millen. Sobota bude patřit českým módním návrhářům a v neděli zde proběhne prezentace zahraničních módních značek. Jako závěrečná show bude uvedena podzimní kolekce Cerruti a poté bude následovat Cerruti After party.

Doprovodný program

Slovanský dům nabídne pestrý doprovodný program. Budou zde vystaveny fotografie hlavního mediálního partnera projektu – módního magazínu Harper’s Bazaar.

Dále se zde uskuteční výstava fotografií Touch of Fashion ve spolupráci Unique Fashion Week a projektu Meet Czech Design vytvořená předním českým módním fotografem Markem Musilem.

VIP Gentleman’s Lounge by Esquire

Pro pány, hosty Unique Fashion Week, jsme letos připravili VIP Gentleman’s Lounge, který nabídne atraktivní pánský program. Nebude chybět prezentace pánských značek, luxusních hodinek či pánských drinků speciálně vytvořených pro Unique Fashion Week ve spolupráci s Martini a Perrier.

Land Rover OFF-ROAD V CENTRU PRAHY

Prožijte jízdu drsným terénem přímo v centru města! Zažijte boční náklon, při kterém se z okénka můžete dotknout země, nebo prudký výjezd, při němž budete mít pocit, že i čtyřkolka se prostě musí převrátit. Zkušení jezdci vám předvedou, jak funguje například uzávěrka diferenciálu. Poznejte na vlastní kůži, co dokážou vozy Land Rover! Přijďte na Unique Fashion Week ve dnech 12.–14. září 2014 na Senovážné náměstí v Praze.

Pop up store

V rámci UFW se ve Slovanském domě otevře POP UP STORE, kde kromě modelů Alfreda Villalby bude možné zakoupit modely z kolekcí mladých českých a slovenských módních návrhářů.

Unique Fashion Week & charita

Unique Fashion Week velmi významně podporuje charitu. V pátek 12. září se bude v nádherných prostorách Českého muzea hudby konat 3. ročník charitativní galavečeře, kterou pořádá Petra Němcová & Happy Hearts Fund spolu s Unique Fashion Week a časopisem Forbes. V minulých ročnících se podařilo vybrat více než 800 000 Kč, které byly věnovány nadaci Happy Hearts Fund, která pomáhá stavět školy a školky v oblastech postižených přírodními katastrofami. K dnešnímu dni bylo vystavěno 85 školek a škol a do konce tohoto roku je v plánu vybudovat rovných 100 škol. Více o projektech HHF na: www.happyheartsfund.org.

Místa a stoly na charitativní galavečeři jsou stále v prodeji. Bližší informace na: hhfgala@unique-one.com.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Unique Fashion Week