ijournal.cz

Unikátní portréty slavných v charitativním kalendáři Proměny letos už podesáté!

red Zdroj: www.archa-chantal.cz 10.12.2018 Společenské akce a události

Charitativní kalendář Proměny slaví 10 let existence. Deset exkluzivních kolekcí fotografií, více než sto známých osobností a nezměřitelné množství odhodlání pomoci dobré věci. Letos se na podporu projektů Nadace Archa Chantal spolu s její zakladatelkou Chantal Poullain k nepoznání promění např. Vica Kerekeš, Anna Polívková, Táňa Vilhelmová, Jan Cina, Anna Kameníková a další celebrity. Tematicky výroční kalendář nabídne ohlédnutí za uplynulými deseti lety, takže jej zaplní legendární filmové i reálné postavy či světoznámá umělecká díla.

Chantal_Poullain_-_Tomáš_Chlapečka_2
Podle prezidentky Nadace Chantal Paullin to rozhodně není naposledy, kdy kalendář vyjde.

„Proměny jsou pro mě od začátku tradiční projekt. Lidé náš kalendář sbírají od prvního ročníku a je krásné, když se třeba už v srpnu ptají, zda bude letos další. Jednotlivé proměny mě strašně baví a miluji, když jsou silné. Přestože nemůžu být na každém focení, tak vím, že ve studiu je vždycky domácí atmosféra a že se všichni dobře baví. Je cítit, že tu lidé pracují pro dobrou věc. Všichni v našem týmu jsou hrozně šikovní! Za celý tým děkuji. Máme 10 let, je to bomba a vím, že budeme pokračovat, musíme,říká Chantal Poullain, prezidentka nadace Archa Chantal. „Na proměně se mi pracovalo skvěle! Dobrá parta, která ví, co má smysl. A to je vždycky fajn,“ podotkl Josef Trojan, který se v kalendáři objevuje jako Legolas.

Josef_Trojan_-_Tomáš_Chlapečka

Všech deset kalendářů Proměny pro Nadaci Archa Chantal nafotil Petr Kurečka. „Tento projekt jsem začal dělat s mým kamarádem Markem Škarpou a poslední tři roky kalendář Proměny fotím už sám. Některé proměny na začátku vypadají až nereálně, ale vždy se nějakým zázrakem fotografie podaří. Od první myšlenky až po výsledné fotografie uběhne při práci na kalendáři přibližně půl roku. Například konzultace makeupu s Kamilou Brunias či kostýmní zkoušky s Ilonou Špačkovou. Vzhledem k tomu, že letos slavíme výročí, půjde o průřez tématy, která jsem během deseti let fotil,“ upřesnil známý fotograf.

 

Kalendář Proměny 2019 je v prodeji tradičně ve větším a menším formátu za 350 Kč a 1000 Kč jak na webu www.kalendarpromeny.cz tak ve větších knihkupectvích. Zakoupit jej znamená nejen přispět na dobrou věc, ale také zpříjemnit sobě či blízkým každý měsíc roku 2019 inspirativními, hvězdnými společníky. Nadaci Archa Chantal jde výtěžek z prodeje kalendáře i každoroční dražby jednotlivých fotografií na křtu kalendáře, který se letos konal 21. listopadu za přítomnosti mnoha hostů. Cíl je jasný: Proměnit neutěšená prostředí dětských zdravotnických zařízení v útulná, přívětivá místa, tak aby se malí pacienti lépe vyrovnali s pobytem v nemocnici, zbavili se stresu a překonali odloučení od rodičů.

 

Více informací hledejte na:

Oficiálním webu: https://www.kalendarpromeny.cz/

FB: https://cs-cz.facebook.com/KALENDAR.PROMENY

 

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: www.archa-chantal.cz