ijournal.cz

Tributo Colection – nová edice prestižních rumů Havana Club

red Zdroj: Havana Club 13.12.2017 Gastronomie

Havana Club představuje limitovanou edici Havana Club Tributo 2017 v omezeném počtu 2500 lahví. Nový prestižní rum je namíchán z těch nejvybranějších a nejjemnějších rumů z archivních rezerv Havana Club. Každá láhev je očíslována a označena podpisem Asbela Moralese, který v současnosti zastává funkci Havana Club Maestro del Ron Cubano.

Havana Club

Edici Havana Club Tributo 2017 je namíchána z nové směsi ručně vybraných základových rumů a několik desetiletí staré „aguardiente“ – neboli alkoholové báze. „Aguardiente“ je srdcem tohoto rumu a její chuť zrála v sudech po více než 80 roků. Výsledkem je výjimečný rum s výrazným suchým tónem a poutavou škálou chutí, která vyzdvihuje a vzdává poctu té nejvybranější kubánské cukrové třtině. Edice 2017 se vyznačuje jantarovou září a příchutí čokolády, tabáku a kávy.

Havana Club Tributo Colection je v prodeji  za doporučenou maloobchodní cenu 8.599 Kč za 70cl láhev.

logo
Poslední listopadový večer proběhl v centru Prahy ikonický večer, na kterém byly kromě limitované edice Tributo 2017 představeny i prémiové řady rumů Havana Club Iconica. V designových prostorách umělecké galerie KusKovu čekala na hosty noc plná hudby, vynikajícího kubánského jídla, kvalitních rumů a míchaných drinků, na které dohlížel ambasador značky Havana Club a profesionální barman Jakub Vinš, doutníky světově známé značky Cohiba, výstava obrazů malíře Lubomíra Kuči a umělecké dílo na sklech kreslířky Zuzany Osako.

Exkluzivní řada Iconica je určena pro opravdové požitkáře, kteří si čistou chuť kvalitních rumů vychutnávají do posledního doušku. V rumech Iconica ucítíte tóny koření, dřeva a ovoce s náznakem kouře. Kolekce se skládá ze 4 prémiových rumů: Selección de Maestros, Añejo 15 Años, Havana Club Unión a Máximo Extra Añejo. Svou chutí, zvolenými ingrediencemi a designem lahví se řadí mezi kousky, kterými neurazíte ani toho nejvybíravějšího gurmána.

Namíchejte si svůj cocktail Old Fashion podle receptu ambasadora značky Havana Club a profesionálního barmana Jakuba Vinše

CoctailBudete potřebovat:

1 lžička cukrového rozvaru (docílíte ho pomalým svařením cukru s vodou)

1 dsh angostura bitters

1 dsh orange bitters

4 cl Havana Club Seleccion de Maestros

Postup: Do whiskové sklenky nadávkujte 1 lžičku cukrového rozvaru, přidejte 1dsh angostura bitters a 1dsh orange bitters. Vložte velký kus ledu do whiskovky a přidejte 4cl Havana Club Seleccion de Maestros. Následně všechny ingredience promíchejte lžičkou a ozdobte pomerančovou a citrónovou kůrou pro aroma cocktailu.

Jakb Vinš 

Jakub Vinš, ambasador značky Havana Club

Jakub Vinš začal pracovat v pražském koktejlovém baru Bugsy’s Praha v roce 2011, kde získal zkušenosti jak s přípravou míchaných drinků, tak s prémiovými destiláty. V roce 2016 začal pracovat pro společnost Jan Becher Pernod Ricard na pozici Brand Ambassador Havana Club pro ČR. V předchozích letech se zúčastnil mnoha seminářů a barmanských soutěžích, díky nimž získal zkušenosti, které předává svým studentům.

Rum byl vždy jeho oblíbený destilát, ale zcela si ho podmanil, když ho jeden z osmi kubánských mistrů výroby rumu Asbel Morales vyškolil ve svém kurzu. Nyní s nadšením jeho vlastním předává své vědomosti, zkušenosti a lásku k rumu svým studentům.


 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Havana Club