ijournal.cz

Tradiční Francouzský trh nabídne na Kampě již posedmé vybrané pochoutky

red Zdroj: Francouzský trh 6.7.2014 Aktuality a pozvánky
Od 10. do 14. července ožije náměstí Na Kampě tradičním Francouzským trhem a autentickou francouzskou atmosférou oslavující jeden z nejvýznamnějších francouzských svátků – pád Bastily.

Francouzský_trh_1
Sedmý ročník Francouzského trhu bude slavnostně otevřen ve čtvrtek 10. července v 11 hodin francouzským velvyslancem a až do pondělí 14. července bude každý den od 10:00 do 20:00 hodin nabízet jedinečný gurmánský a kulturní zážitek. Kromě lahůdek francouzské kuchyně se mohou návštěvníci těšit na kvalitní vína, stylovou hudbu a řadu nových vystavovatelů, to vše v bujaré atmosféře francouzských oslav.

Francouzsky_trh_3
Mezi nováčky letošního ročníku patří osvěžující ovocná vína VeRy rodinné vinařské společnosti Famille Castel, která harmonicky propojují lahodnou chuť vína spolu s ovocnou svěžestí a nechávají ožít stoletý francouzský zvyk míchání dobře vychlazeného vína s ovocem. Dalšími novinkami budou stánek se specialitami ze sušeného hovězího masa (Pasterma, sušené hovězí maso na pepři); baskický výrobce vepřových specialit s výběrem šunek či klobás například se sýrem feta; samostatný stánek věnovaný pouze oblíbenému francouzskému sýru „Comte“ a stánek s nabídkou korsických výrobků.

Celých pět dní se ponese v rytmu francouzských melodií, nebudou chybět šansony, swing, ani jazz v tradičním i netradičním pojetí a mnohé z nich budou vybízet k tanci.
O nezapomenutelný hudební zážitek se postarají dva speciální hosté – francouzská zpěvačka Anastasia, která v sobotu od 18:00 – 19:30 za doprovodu své kytary a kontrabasu představí okouzlující repertoár francouzského šansonu a veselá kapela Les Garcons Trottoirs, která vystoupí v neděli od 17:00 s repertoárem zábavných francouzských písní. Anastasia
Více informací lze najít na: http://www.francouzskytrh.cz/

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Francouzský trh