Motto: Úspěch je směsicí tvrdé práce a velkých snů. (Lee Iacocca)
Dnes je Středa, 20.Únor 2019
ijournal.cz

Tip na knihu: Špionážní thriller „Nejhledanější muž“

red Zdroj: Forum film 9.8.2014 Knihy

Strhující příběh světoznámého autora špionážních thrillerů s názvem Nejhledanější muž, nyní vychází ve vydavatelství Mladá fronta v novém vydání s filmovou obálkou. Spisovatel John le Carré opět udeřil hřebíček na hlavičku a i další z jeho děl se dočkalo filmové adaptace. Do českých kin dorazí stejnojmenný snímek, ve kterém si svou poslední roli zahrál oskarový herec Philip Seymour Hoffman, již začátkem září.

Philip Seymour Hoffman

Kniha s novým přebalem bude v prodeji od 26. srpna 2014 na stránkách www.kniha.cz za zvýhodněnou cenu 224 Kč.

Nejhledanejsi_muz_3DUprostřed noci propašují do Hamburku vyhladovělého mladého Rusa v dlouhém černém kabátě. V peněžence zavěšené na krku má uschovanou neuvěřitelnou částku peněz. Je to horlivý muslim. Nebo není? Říká, že se jmenuje Issa. Annabel, idealistická mladá německá právnička, která se specializuje na lidská práva, se rozhodne zachránit Issu před deportací.Brzy pro ni přežití jejího klienta začne být důležitější než její vlastní kariéra, i než bezpečnost. Při pátrání po záhadné Issově minulosti narazí na nevypočitatelného Tommyho Bruea, šedesátiletého potomkazakladatelů a majitelů Brue Freres, upadající anglické banky se sídlem v Hamburku. Annabel, Issa a Brue uzavřou nepravděpodobné spojenectví. Soupeřící špehové z Německa, Anglie a Ameriky mezitím vycítí snadnou kořist ve válce protiterorismu a vrhají se na nevinné.

John le Carré, britský autor špionážních a politických románů, pracoval v 50. a 60. letech pro MI5 a MI6. Zfilmování se dočkalo hned několik jeho románů jako například Nepohodlný, Agent z Panamy či Jeden musí z kola ven. Nejhledanější muž je poutavé současné čtení z oblasti hranic Ruska a Čečenska a z Hamburku, místu pobytu teroristy Muhammada Atty. Zachycuje hysterickou americkou snahu odhalit po 11. září každý další hrozící teroristický útok. V knize se odráží i autorova zkušenost se spoluprací s britskou tajnou službou. Čtenář je od prvních stran vtažen do napínavého příběhu s prudkým spádem, který vrší zápletky jednu za druhou.

Trailer filmu zde:
https://www.youtube.com/watch?v=uyDjzgYw4E0&list=PLxMOTvvntatZ0sCLY3Y8d_6pWXga78-WY

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Forum film