ijournal.cz

THE DESIGNER GALLERY (Centrum Chodov) představuje výstavu „MEMORY“ archivních modelů tvorby ALEXANDRA McQUEENA

red Zdroj: OC Chodov, foto instalace Memory Filip Šlapal 23.5.2019 Společenské akce a události, Výstavy a veletrhy

THE DESIGNER GALLERY (CENTRUM CHODOV) a producent Milosh Harajda ve spolupráci s THE ISABELLA BLOW FOUNDATION uvádějí výstavu MEMORY, která pod kurátorským vedením profesorky Liběny Rochové představuje průřez archivu legendárního britského návrháře Alexandra McQueena.

memory 1

Diváci v České republice mají díky vizi The Designer Gallery poprvé v historii možnost živě shlédnout originální díla, které Alexander McQueen navrhoval v různých etapách své kariéry. Výstava, navrhnuta architektkou Magdalenou Rochovou, je instalována v prostoru, který slouží jako komerčně-umělecká platforma a dlouhodobě podporuje zejména lokální módní scénu.

„Centrum Chodov je od svého otevření lídrem na trhu. Jako jediné nákupní centrum v České republice představilo The Designer Gallery, prostor s nabídkou prémiové módy. Své aktivity pravidelně spojuje s českými módními návrháři. Jsme otevření netradičním projektům a chceme našim návštěvníkům přinášet ojedinělé zážitky,“ uvedla marketingová ředitelka CENTRA CHODOV Petra Valentová.

memorymemory
Právě v podpoře mladých talentů se vize CENTRA CHODOV setkává s misí The Isabella Blow Foundation, která spravuje archivní sbírku legendární britské stylistky, která v roce 1992 odkoupila kompletní absolventskou kolekci McQueena, kterou prezentovala na Central Saint Martins a po zbytek života stála po jeho boku.

„Ideou prezentovat tvorbu Alexandra McQueena v Praze jsem se zabýval od roku 2014, kdy mecenáška Daphne Guinness poprvé ukázala světu kompletní sbírku Isabelly Blow v prostorách londýnského The Somerset House. Výstava MEMORY vznikala v úzké spolupráci s Daphne, která nám dala možnost připravit originální kurátorský koncept, a je nám velkou ctí, že českému publiku představíme i 3 modely, které byly součástí legendární retrospektivní výstavy SAVAGE BEAUTY,“
vyjádřil se producent výstavy Milosh Harajda během vernisáže, kde bylo představeno 14 modelů vybraných Liběnou Rochovou.

Vernisáže se v úterý zúčastnili například Liběna Rochová-módní návrhářka a kurátorka výstavy, Iva Pazderková – moderátorka a herečka, Jitka Schneiderová – herečka, Zuzana Stráská – modelka, Michal Kováčik – módní návrhář, Jan Pokorný – stylista, Lukáš Loskot – ředitel MBPFW, Richard Hrádek – kavárník a mnoho dalších osobností z české umělecké a módní scény.

JitkaSchneiderova+MiloshHarajdaIvaPazderkováJanPokorny,SvětlanaPospíšilová, Miloš Harajda
„Výstava Savage Beauty v MET v New Yorku a poté ve V&A v Londýně byla dechberoucí výpověď radikálního génia. Je mi ctí, že jsem byla oslovena k tomuto projektu, ve kterém vám můžeme představit ve zlomku výjimečného umělce, oděvního designéra Alexandra McQueena. Tvorbou McQueena jsem byla uhranuta od počátku jeho tvůrčí cesty. Jeho absolventská práce na St. Martin’s byla právem vysoce ceněna. Každá jeho kolekce byl zážitek plný emocí, kreativity a nových myšlenek. Jeho radikalismus v tvorbě prezentací oděvní performance byl ojedinělý a výjimečný,“
uvedla kurátorka výstavy Liběna Rochová.

LiběnaRochová,MiloshHarajda,IvaPazderková

Expozice MEMORY bude veřejnosti přístupná od 22.5. do 22.7. 2019, v době otevíracích hodin OC CHODOV.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: OC Chodov, foto instalace Memory Filip Šlapal