ijournal.cz

Tereza Bebarová a Josef Maršálek rozdávají radost, aby vás pečení bavilo nejvíc

red Zdroj: foto: nextfoto, archiv 19.3.2024 Knihy, Společenské akce a události
Herečka Tereza Bebarová a cukrář Josef Maršálek vydávají druhý díl společné voňavé kuchařky Čas na pečení 2. První díl se stal bestsellerem, má za sebou již dva dotisky s prodanými 20 tisíci kusy. Jeho pokračování je tak správnou volbou.

Josef Maršálek, Marek Lambora, Regina Rázlová, Tereza Bebarová, Václav Kopta
Nápad na společnou kuchařku vznikl v covidové době, a to díky projektu Čas na TeBe. Ten původně vznikl jako pořad TV Mňam, kdy v 81 dílech napekli Tereza a Josef pro diváky spoustu nejrůznějších dobrot. Česká televize si úspěchu této dvojice všimla a tak vznikl oblíbený pořad Buchty po ránu vysílaný nyní každou neděli krátce před půl devátou ráno, který láme rekordy sledovanosti.

Křest knihy Čas na pečení 2 se uskutečnil ve foyer Divadla na Vinohradech – domovské scény Terezy Bebarové. Nechyběli tu soutěžící aktuální řady pořadu Peče celá země, každý z nich pro hosty připravil dvě dobroty na ochutnávku. Vzniklo tak přes 600 porcí vynikajících dezertů. Křtem provedl herec Václav Kopta a role kmotrů se ujali Regina Rázlová, Marek Lambora a finalisté III. řady Peče celá země Tereza Olbrichtová, Roman Klumpar a Vojtěch Vrtiška.

Knižní novinka Kuchařka Čas na pečení 2 obsahuje více receptů, než její „mladší sestra“. 60 výtečných sladkých i slaných delikates, se kterými si poradí vedle zkušených pekařů a cukrářů také úplný začátečník. Fotografie nafotil sám Josef Maršálek a společně s Terezou vymysleli recepty i pro moderní kuchyni, báječné dobroty bez mouky s podtitulem i „alternativní dokáže být dobré“. Najdete je v celé jedné kapitole.

Čas na pečení2Jestli tedy chcete dokonalou příručku, jak napéct celou hromadu báječných dobrot, nebo třeba hledáte krásný dárek pro své nejbližší, tato knížka je přesně to pravé. Kuchařka je totiž nejen dokonalým manuálem, ale také baví krátkými glosami z natáčení zmíněného televizního pořadu.

Čas na pečení 2

Tereza Bebarová
Josef Maršálek


Nakladatel:
Datel Union s.r.o.Rok vydání 2023, pevná bez přebalu
Počet stran 280, čeština
ISBN: 978-80-11-03978-3

Autoři textů: Tereza Bebarová, Josef Maršálek
Autoři foto: Josef Maršálek, Miloš Vatrt
Pomocná cukrářka: Jana Frojdová
Textová spolupráce: Jan Rokůsek
1. vydání

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: foto: nextfoto, archiv