ijournal.cz

Tajemství krásné a zdravé pleti? Síla přírody ukrytá v rostlinných semínkách

red Zdroj: Avon 27.2.2015 Krása a zdraví

Semínka rostlin jsou geniální zásobárnou životadárných látek. Jen si představte, jak obrovský zdroj života v sobě koncentrují, když z nepatrného kousku dokáže vyrůst bujná vegetace. Vědci z Institutu péče o pleť společnosti AVON se inspirovali přírodou a vytvořili průlomovou péči, kterou si zamiluje i ta nejcitlivější pleť. Už brzy na českém trhu představí novou řadu pleťové kosmetiky s jedinečným přírodním složením bez obsahu parabenů a barviv – NUTRA EFFECTS.
Nutra Effects

Každý krém obsahuje komplex ActiveSeeds- výtažky ze semínek chia, granátového jablka nebo strelície, která jsou cenným zdrojem výživných látek. Omega-3 mastné kyseliny, vitamíny a antioxidanty dodávají pleti vše, co potřebuje pro její krásný a zdravý vzhled. Jedinečná kombinace obsažených látek hydratuje, vyživuje a obnovuje krásný a zdravý vzhled všech typů pleti.
vizual_listekVýrobky NutraEffects mají jedinečné přírodní složení, které zaručuje perfektní výsledky. Zákaznice si mohou vybrat z celé řady variant, které jim pomohou řešit jejich specifické problémy s pletí. Tato kosmetická řada neobsahuje parabeny ani barviva, takže na ni skvěle reaguje i citlivá pleť,“ říká dermokosmetička Eva Přibylová, která měla možnost seznámit se s nejnovější kosmetikou značky AVON jako jedna z prvních v České republice.

Pleťová kosmetika NutraEffects je jako na míru dělaná zákaznicím, které upřednostňují přírodní složky, ale dobře vědí, že kvalitní a účinná kosmetika nevznikne bez pomoci nejnovějších vědeckých výzkumů a inovací. Na českém trhu se objeví už 16. dubna v AVON katalogu číslo šest.

                                                                                      Co dokáží chia semínka?

chiaDrobná semínka šalvěje hispánské jsou jedněmi z nutričně nejvýživnějších semínek na světě. Obsahují zdraví prospěšný křemík, omega-3 mastné kyseliny a jsou bohatým zdrojem vitamínů a minerálů.

„Semínka chia vynikají také svými hydrofilními vlastnostmi, což má za následek vláčnost pokožky a její vnitřní hydrataci,“ vysvětluje Eva Přibylová s tím, že semínka dokáží vstřebat až 12krát více vody, než sama váží. Proto mohou pleť tak dobře hydratovat.

Výtažky ze semínek chia obsahuje:

Hydratační řada pro péči o pleťnepřetržitě dodává pleti hydrataci až po 48 hodin. Zároveň ji vyživuje a obnovuje její krásný a zdravý vzhled.

Matující řada pečuje o pleťnáchylnou k lesknutí a jemně ji hydratuje. Kromě přírodních výtažků obsahuje také matující pudr, který absorbuje přebytečný kožní maz.

                                                                          Granátové jablko není jen chutné ovoce

granatove jablkoVýtažky ze semínek granátového jablka jsou bohatým zdrojem antioxidantů a minerálů, které hrají klíčovou roli ve zpomalení procesu stárnutí pleti. Pomáhají zpevňovat pleť a dodávají jí pružnost. „Výtažky z granátového jablka totiž obsahují vysoký podíl vitamínu C, kolagenu a elastinu,“ říká Přibylová.

Výtažky ze semínek granátového jablka obsahuje:

Řada pro redukci prvních známek stárnutí pletijako jsou první vrásky, ztráta pevnosti a nerovnoměrný barevný tón pleti. Navrací jí optimální hladinu hydratace a mladistvě zářivý vzhled.

Řada pro redukci pokročilých známek stárnutí pleti jako jsou hluboké vrásky a ztráta pevnosti. Vyživuje pleť a navrací jí její mladistvou pružnost. Obsahuje také ceramidy, které posilují ochrannou vrstvu pleti a pomáhají tak udržovat optimální hladinu její hydratace.

                                                                           Strelície nepatří pouze do vázy

seminko strelicieStrelície je jednou z nejkrásnějších exotických rostlin na světě. Obsahuje látku bilirubin, která se běžně nachází i v lidském těle. „V něm je ale odpadním produktem metabolismu červeného krevního barviva hemu a je zodpovědná za zašedlý tón pleti. Ovšem jejím štěpením pomocí protilátky lze dosáhnout látky vedoucí k přirozenému a zdravému tónu pleti,“ zmiňuje dermokosmetička.

Výtažky ze semínek strelície obsahuje:

Rozjasňující řada pro péči o pleť, která redukuje viditelnost barevných nerovností, sjednocuje tón pleti a obnovuje její krásný a zdravý vzhled.

 

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Avon