ijournal.cz

Světový pohár FIS Masters Cup se vrací do Pece

red Zdroj: www.sjski.cz 17.2.2022 Aktuality a pozvánky, Sport

Po dvouleté odmlce, vzhledem ke covidové pandemii, se ve dnech 5. až 6. března 2022 v Peci pod Sněžkou uskuteční již 16. ročník Světového poháru ve sjezdovém lyžování kategorie Masters. Na sjezdovkách Javor místního SkiResort ČERNÁ HORA – PEC, jednoho z nejlepších lyžařských areálů v České republice, budou sportovci soutěžit ve slalomu a obřím slalomu. FIS Masters Cup se v Peci koná již od roku 2008 a účastní se ho muži i ženy ve věku 30 a více let, v kategoriích odstupňovaných po pěti letech.

image lyzar

„Doufáme, že se celá pandemická situace natolik uklidní, že budeme schopni našim závodníkům a divákům nabídnout opět skvělá sportovní klání se skvělými výsledky i neopakovatelnou atmosférou jako tomu bylo v Peci i v minulých sezónách,“ říká předsedkyně organizačního výboru a jednatelka hlavního organizátora, společnosti SJ SKI, Iva Kárníková.

Vrcholné závody Světového poháru kategorie Masters pořádané v České republice charakterizuje nejen velmi kvalitní příprava tratí ve SkiResort ČERNÁ HORA – PEC, profesionální organizace na vysoké úrovni, ale i oblíbený doprovodný program, který je pro účastníky pravidelně připravován. Vrcholem je sobotní slavnostní vyhlášení výsledků slalomu v hotelu Horizont a následná after party s možností setkání všech závodníků, jejich doprovodu, ale i partnerů a organizátorů.

Oblíbenost tohoto závodu dokládá i skutečnost, že na sjezdovce Javor potkávají závodníci z celého světa. Opakovaně nechybí zástupci z tradičně silných lyžařských velmocí, jako jsou Němci, Rakušané, Francouzi nebo Italové. Pravidelně mají organizátoři přihlášené borce i z velice vzdálených destinací Nového Zélandu, USA, Austrálie, ale i Ruska či Kazachstánu.

I letos očekáváme přes 200 závodníků, samozřejmě převážně z blízké Evropy. Mezi pravidelné a skoro nejpočetnější skupiny patří Slováci, z jejichž řad se v letech minulých rekrutoval jednoznačně nejstarší závodník, legenda, několikanásobný mistr světa Otto Krajňák. Bohužel jeho účastí, ročník narození 1925, si v letošních závodech nejsme úplně jisti. S kým ale můžeme určitě počítat je spolupracovník a kamarád Bohumír „Bobas“ Zeman, jeden z našich nejúspěšnějších reprezentantů, olympioniků, který se ujme role mezinárodního technického delegáta. Jeho profesionalita, ale i letité zkušenosti ze závodních kolbišť jsou zárukou kvalitního průběhu celých závodů,“ doplňuje předsedkyně organizačního výboru.

Nad akcí převzalo záštitu Ministerstvo pro místní rozvoj a hejtmanství Královéhradeckého kraje. Nemohla by se konat rovněž bez podpory Nadace ČEZ, SkiResort ČERNÁ HORA – PEC, měst Pec pod Sněžkou a Trutnov i řady dalších partnerů včetně známého hotelu Horizont.

 

Více informací na www.sjski.cz.

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: www.sjski.cz