ijournal.cz

Svět potřebuje vědu a věda potřebuje ženy

red Zdroj: www.prozenyvevede.cz 14.1.2020 Koktejl

                      14. ročník projektu L’ORÉAL-UNESCO Pro ženy ve vědě oslovuje mladé vědkyně

ženy ve věděSpolečnost L’Oréal a mezinárodní organizace UNESCO již více než dvacet let podporují mladé a talentované vědkyně po celém světě. V České republice nyní probíhá čtrnáctý ročník projektu L’ORÉAL-UNESCO Pro ženy ve vědě. Tři nadané vědkyně získají finanční odměnu v celkové výši 600 000 Kč, kterou mohou použít na dosažení svých cílů v profesním nebo v soukromém životě. Přihlašovat své projekty mohou do 28. února 2020 na webové stránce www.prozenyvevede.cz.

Vědkyně musí splnit pouze dvě základní kritéria, aby se mohly do projektu přihlásit:

• věk do 40 let (dovršení 40. roku života do října 2020, včetně),
• dosažení titulu Ph.D. z oblasti věd o živé přírodě a chemických věd (jako jsou biologie, biochemie, biofyzika, genetika apod.) či věd o neživé přírodě (matematika, chemie, informační vědy, technologie atd.).

Odborná porota, složená ze zástupců Akademie věd ČR, vybere z přihlášek několik nominovaných, ze kterých určí finalistky postupující do 2. kola. Ty následně osobně představí své projekty porotě koncem dubna. Na základě ústních prezentací budou vybrány tři vítězky, přičemž každá z nich si odnese odměnu ve výši 200 000 Kč. Slavnostní vyhlášení proběhne v červnu 2020 v prostorách Velvyslanectví Francouzské republiky v Praze.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: www.prozenyvevede.cz