ijournal.cz

Jste mladí, talentovaní? Přihlašte se do soutěže Studentská Thálie 2015

red Zdroj: Studentská Thalie, FTV Prima sro, foto: archiv 4.10.2014 Významné osobnosti, veřejné projekty

Je prima být mladým hercem, proto je televize Prima hlavním mediálním partnerem třetího ročníku Studentské Thálie 2015. Divadelní soubory a mladí autoři z uměleckých i neuměleckých středních škol České republiky se mohou hlásit do 11. ledna 2015.

Prestižní celostátní soutěž a přehlídka středoškolské autorské tvorby Studentská Thálie nabízí příležitost mladým talentům. Účastnit se jí mohou všechny umělecké a neumělecké střední školy, i talentovaní jednotlivci.

thalie_2014

Přihlásit se lze ve dvou sekcích. V sekci Autorský tvar se přihlašují autorské divadelní tvary do 15 minut, v sekci Autorský počin – básně, texty písní, povídky a hry (1 autor může poslat až 3 díla v poezii a písňovém textu a 1 dílo u povídek a scénářů her, stejný autor se může účastnit obou sekcí). Tématem obou sekcí je „Salva: slova a jiné třeskuté věci“.

Nominace Autorských tvarů bude dvoukolová a proběhne během února a března 2015 v malostranském Divadle Na Prádle. Studentská Thálie 2015 vyvrcholí finálovou přehlídkou vybraných počinů před odbornou porotou a předáním Cen Studentské Thálie na Nové scéně Národního divadla v Praze. Ohlédnutím za akcí budou Ozvěny Studentské Thálie, spojené s fotografickou výstavou a autorským čtením oceněných tvůrců.

divadelni soubor

Studentská Thálie 2015 je také realizována ve spolupráci s Hereckou asociací, Novou scénou Národního divadla, Klubem pražských spisovatelů, Divadlem Na Prádle a Knihovnou Václava Havla. Záštitu nad ní převzal ministr školství, mládeže a tělovýchovy PhDr. Marcel Chládek, MBA.

Přihlášky jsou přijímány na adrese info@studentskathalie.cz. Přihlašovací formuláře a další informace na www.studentskathalie.cz a na www.facebook.com/StudentskaThalie.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Studentská Thalie, FTV Prima sro, foto: archiv