ijournal.cz

Strašnické divadlo – Divadlo francouzské komedie má za sebou úspěšnou premiéru nové hry PRACHY JAKO BY Z NEBE PADALY! Přidává bonusové představení 11. října

red Zdroj: Strašnické divadlo 10.10.2021 Aktuality a pozvánky, Divadlo
Na jevišti Strašnického divadla se poprvé před diváky postavili Michaela Kuklová, Felix Slováček  jr., Martin Sochor či Lucie Vojtová.  Ústřední dvojice osciluje mezi panikou, znechucením a radostí. A taky je tu zmatená uklízečka Tereza se silným španělským přízvukem. Publikum přijalo tuto novou hru s velkým ohlasem.

EUROVIZE 20E1 KA


Nastudování pod taktovkou režiséra Jakuba Macečka vzniklo v rekordně krátkém čase, s o to větším nadšením herců. „Během pandemie jsem se vrátila k malování. Jako introvertka jsem se u toho cítila velmi dobře. Malovala jsem portréty na zakázku, taky nějaké zvířata a spolu kompenzacemi jsem to zvládla finančně dobře. Když jsem dostala nabídku do Strašnického divadla, tak jsem po přečtení scénáře s radostí přijala. Vždy se moc těším a raduji, když se rodí něco nového. Nás to s kolegy neskutečně baví, tak budu ráda, když se diváci přijdou podívat,“ svěřila Michaela Kuklová. „Komedie už hraji dlouhá léta, a moc ráda jsem tentokrát pozorovala mé kolegy, kteří jsou neskutečně skvělí,“ dodala herečka.

EUROVIZE 20E1 KA

Herecký talent podědil po své  matce. Ten diváky doslova překvapuje svým ztvárněním vyšinutého jedince s Tourettovým  syndromem. „Poprvé jsem si zahrál v představení Kapka medu pro Verunku. Musím přiznat, že jako nevystudovaný herec, jsem si šel pro radu k mamince. Ta se mnou roli procházela a zkoušela. Učila mne, jak dávat věty do tečky a jak roli uchopit. Mám tu i skvělé kolegy a režiséra, kteří se mnou pracovali,“ pochvaluje si Slováček jr.

EUROVIZE 20E1 KA
Velmi překvapivým je herecký výkon Martina Sochora, který během představení dokonce sklízí potlesk na otevřené scéně. „Vystudoval jsem herectví ve Francii a tento styl humoru, který mají francouzské komedie mám rád. Dokonce si myslím, že mi sedí. Považuji to za správný směr, kterým se toto divadlo vydalo. Divák má jedinečnou příležitost vidět kvalitní a dobře napsaná díla,“ říká Martin. Právě on zužitkuje i vystudovanou pantomimu.

EUROVIZE 20E1 KA
„Nová komedie se mi zkoušela moc hezky, hodně jsme se nasmáli. Moje role je menší, ale přesto ji mám moc ráda, baví mě je barevná a pro příběh, si myslím důležitá, trošku hloupoučká uklízečka. No a samozřejmě nic by nebylo bez skvělého vedení celého divadla a lidí nejenom na jevišti, ale i mimo něj,“
říká členka souboru Lucie Vojtová. „Myslím si, že kamarádství které mezi námi je se pak odráží i na výkonech na jevišti,“ dodává Lucie.

EUROVIZE 20E1 KA
Z velkého úspěchu první pocovidové premiéry se raduje i principálka divadla Alena Šebková, která má pro diváky malé leč krásné překvapení. „Vzhledem k tomu, že kapacita divadelního sálu je opravdu nízká a o premiéru byl obrovský zájem, dovolujeme si Vás pozvat na přidané bonusové představení v termínu 11. října 2021 od 18.hodin,“ sdělila majitelka divadla.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Strašnické divadlo