ijournal.cz

Srí Lanka navazuje spolupráci s cestovními kancelářemi v Česku

red Zdroj: Srí Lanka 23.6.2019 Cestování

Festive
Srí Lanka, která leží v Indickém moři, láká turisty z nejvzdálenějších koutů světa. Stále větší počet návštěvníků pochází z regionu východní Evropy. V roce 2018 se na ostrov Cejlon vydalo 17 600 turistů z České republiky. Rostoucí zájem o Srí Lanku mezi východoevropskými cestovateli určil letošní směr kampaně propagující turistické regiony Srí Lanky. Zástupci Kanceláře pro rozvoj cestovního ruchu navštívili Českou republiku, kde společně se zástupci státu navázali spolupráci s českými cestovními kancelářemi a organizátory zájezdů. Událost se konala v červnu v hotelu Kings Court v Praze.

Taste a pure cup of Tea

Ročně Srí Lanku navštíví téměř 2,3 milionu turistů. Ostrov vzbuzuje větší zájem také mezi turisty z východní Evropy. V roce 2018 zemi navštívilo 20 378 turistů z Polska, 17 600 z Česka, 5 289 ze Slovenska a 5 931 z Rumunska. Ostrov láká nádhernou přírodou, historickými chrámy a také krásnými plážemi, které jsou ideální k surfování.

 image Sri Lanka Tourism

Heritage
Východní Evropa je rostoucím trhem cestovního ruchu Srí Lanky. Iniciativa Srí Lanka Road Show 2019, propagující turistické oblasti Cejlonu, umožnila posílit vztahy mezi Srí Lankou a českými cestovními kancelářemi a organizátory zájezdů. Díky individuálním setkáním se zástupci cestovního ruchu na Srí Lance měli české turistické podniky příležitost se blíže seznámit s přírodní rozmanitostí ostrova, jeho kulturním dědictvím a nabídkou atrakcí poskytujících nezapomenutelné zážitky.

 Wooden Statues

Vegitables
Srí Lanka se otevírá turistům

Rozvoj srílanské ekonomiky je do značné míry závislý na ziscích pocházejících z cestovního ruchu. Podle odhadů Světové rady pro cestovní ruch a turistiku vytváří zhruba jeden milion pracovních míst a je třetím největším zdrojem získávání cizích měn hned po přímých platbách a příjmech z vývozu textilu a oděvů.

Shopping - Attractive Dresses
Již deset let na Srí Lance toto odvětví dynamicky roste. Počet turistů navštěvujících ostrov vzrostl o 400 procent. Podle Lonely Planet, vydavatele cestovních průvodců, se Srí Lanka stala nejlepší zemí k návštěvě v roce 2019.

Bliss

Corals_in_Hikkaduwa 

Úroveň bezpečnosti na Srí Lance se vrátila k normálu

V důsledku série teroristických útoků, ke kterým došlo na Velikonoční neděli, ostrov opustil značný počet turistů a odvětví cestovního ruchu čelilo výraznému omezení zisků. Situace již byla stabilizována a ostrov se vrátil k běžnému životu. Jedním z projevů odvrácení nebezpečí je návrat zvýšeného provozu na ulici během dopravních špiček v hlavním městě Colombo a dalších velkých městech. 

Od té doby Srí Lanka vynaložila veškeré úsilí za účelem zvýšení bezpečnosti a obnovy pověsti bezpečné turistické destinace. Byly posíleny zpravodajské mechanismy. Byl vytvořen portál informující o aktuálním stavu bezpečnosti na ostrově (www.srilanka.travel/tourism-updates).Garancí rostoucí úrovně bezpečnosti na ostrově je také skutečnost, že Čína zrušila zákaz cestování na Srí Lanku.

Tea estate

V blízké budoucnosti budou na ostrově Cejlon také probíhat četné akce mezinárodního významu, zaměřené na obnovu srílanského cestovního ruchu. Kalendář globálních událostí pro rok 2019 zahrnuje mj.: The World Surf League 3000, West Asia Baseball Cup 2019, 71st AIESEC International Congress, Colombo International Logistic Conference, Convention on International Trade in Endangered Species of Wild Fauna and Flora (CITES).

 

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Srí Lanka