ijournal.cz

Společnost WITHINGS představila v ČR nejpokročilejší domácí tlakoměr na světě WITHINGS BPM CORE a také hodinky MOVE ECG

red Zdroj: Withings 9.12.2019 Krása a zdraví
  • BPM Core má za cíl přinášet detailní informace o srdeční kondici a předcházet možným rizikům, jako jsou fibrilace síní a onemocnění srdečních chlopní.
  • Move ECG nabídnou možnost zaznamenávat EKG a výdrž baterie až jeden rok

SpolečnostWithings představila v Praze nejpokročilejší domácí tlakoměr Withings BPM Core a hodinky s EKG Withings Move ECG. Withings BPM Core je prvním volně prodejným zařízením s funkcí měření tlaku, EKG a digitálním stetoskopem, který naslouchá srdečním abnormalitám. Díky tomu je možné detekovat vážné ohrožení v podobě fibrilace síní nebo onemocnění srdečních chlopní.

logo

BPM Core: Nejpokročilejší domácí kardiovaskulární monitoring na světě

Withings BPM Core je nejpokročilejším zařízením společnosti Withings, které kombinuje stylový design s lékařskými funkcemi, jež jsou tradičně dostupné pouze v klinickém prostředí. Spolu s monitorováním krevního tlaku a srdeční aktivity zaznamenává také EKG pro identifikaci fibrilace síní, což je nejčastější setrvalou poruchou srdečního rytmu a hlavním faktorem vzniku mrtvice.
3-BPM_Core

Kromě toho nabídne digitální stetoskop, který naslouchá srdečním abnormalitám, aby včasně detekoval onemocnění srdečních chlopní. Toto onemocnění je charakteristické poškozením jedné ze čtyř srdečních chlopní, při kterém může být vyžadován chirurgický zásah.

Lidé s vysokým tlakem bývají více ohroženi rizikem poškození chlopní a fibrilace síní, přičemž několik klinických studií prokázalo silnou korelaci mezi těmito třemi stavy. Fibrilace síní však bývá často nedostatečně diagnostikována, protože symptomy nejsou kontinuální a mohou být snadno přehlídnuty během návštěvy u lékaře. Onemocnění srdečních chlopní pak bývají asymptomatická na samotném počátku. Možnost sledovat všechny tyto tři podmínky současně zcela mění pravidla hry.

Během pouhých 90 vteřin může Withings BPM Core provést všechna tato měření. Srdeční tep, krevní tlak a zaznamenávání EKG jsou zobrazovány na LED displeji a zároveň přenášeny do aplikace Health Mate v telefonu. EKG hodnoty a záznamy ze stetoskopu jsou vyobrazeny v aplikaci spolu s kvalitou EKG signálu (normální sinusový rytmus, fibrilace síní nebo neprůkazné) a potenciální detekcí onemocnění srdečních chlopní. Všechna data, měření, grafy a stetoskopické záznamy mohou být okamžitě sdíleny s osobním kardiologem a lékařem.

Withings Move ECG: Záznam EKG pomocí analogových hodinek

Společnost Withings si klade za cíl vytvářet designové produkty, které pomohou lidem k lepšímu zdraví a splnit kondiční cíle. Hodinky Withings Move ECG ztělesňují tento závazek kombinací medicínských technologií a analogovým designem s úžasnou výdrží baterie až jeden rok.

WitWithings Move ECGhings Move ECG obsahuje tři elektrody, z nichž dvě jsou diskrétně integrovány do těla hodinek. Třetí elektroda se skrývá v ocelovém pouzdře hodinek. Pokud uživatelé zaznamenají příznaky
jako je palpitace, stačí jednoduše stisknout postranní tlačítko, dotknout se obou stran hodinek
po obvodu rámečku a zaznamenávání EKG může začít kdykoliv a na jakémkoliv místě. Po 30 vteřinách bude uživatel informován vibracemi o úspěšném měření. EKG výstup je následně analyzován pomocí proprietárního algoritmu, na jehož vývoji se podíleli odborníci z oblasti kardiologie.

Hodinky se automaticky synchronizují s aplikací Health Mate, která okamžitě klasifikuje srdeční rytmus. Během měření mohou uživatelé živě sledovat svůj elektrokardiogram v aplikaci, ale měření
je také možné bez přítomnosti telefonu. Data se uloží do paměti hodinek a synchronizují se
do telefonu, jakmile to bude možné. Naměřená data mohou být vygenerována do PDF souboru
a následně sdílena s lékařem, který může včasně pomoci s diagnózou a prevencí.

Mezi funkcemi nechybí ani zaznamenávání spálených kalorií, ušlé vzdálenosti a rozpoznání sportovní aktivity. Sofistikované sledování spánku pak analyzuje délku, hloubku a kvalitu spánku.

Dostupnost: Withings BPM Core je dostupný u vybraných prodejců za doporučenou cenu 6 590 Kč. Withings Move ECG lze u vybraných prodejců zakoupit za doporučenou cenu 3 390 Kč v černém barevném podáním s černým silikonovým řemínkem a bílém barevném podání s modrým silikonovým řemínkem.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Withings