Motto: Úspěch je směsicí tvrdé práce a velkých snů. (Lee Iacocca)
Dnes je Středa, 18.Červenec 2018
ijournal.cz

Společenská událost sezóny prozrazuje své hlavní hvězdy

red Zdroj: www.ceskoslovenskyples.cz 17.11.2015 Akce, Hudba

Prestižním vrcholem domácí plesové sezóny bude v roce 2016 již 3. ročník Česko-Slovenského Plesu, který se uskuteční v noci před svátkem sv. Valentýna - 13. února v 18:00. Nejvýznamnější ples obou zemí se uskuteční již tradičně symbolicky v historické budově pražského Obecního domu, kde byl před 97 lety oficiálně prohlášen vznik Československé republiky.

foto                                                                                                     Foto: Libor Makrlík © 2015

Opět pod ochrannými křídly hlav obou států

Česko-Slovenský Ples se v současnosti pyšní vizitkou jedné z nejpopulárnějších a nejelegantnějších kulturních akcí plesové sezóny. Navazuje na předchozí dlouholetou tradici Slovenských plesů v Praze, organizovaných přes 40 let. Punc exkluzivity dodává mimo jiné i fakt, že se každoročně koná pod záštitou prezidentů obou krajin, České i Slovenské republiky. 

„Jsme hrdí, že Česko-Slovenský Ples je v současnosti jedinou akcí plesové sezóny, kterému se dostalo pocty v podobě takové exkluzivní záštity ze strany obou zemí. Angažovanost hlav České i Slovenské republiky dokonale odráží nejen nadstandardní úroveň vztahů obou zemí a národů, ale zároveň i vysokou úroveň, s níž se událost snažíme rok co rok organizovat, „ vypráví ředitel plesu Radovan Čaplovič.

Nová tvář česko-slovenské vzájemnosti

Jako organizátor dodává, novinkou blížícího se třetího ročníku, který se uskuteční 13. února 2016, je nový rozměr historické ideje česko-slovenské vzájemnosti a unikátná spojení této myšlenky do současnosti. Idea česko-slovenské vzájemnosti bude od nynějška pravidelně zosobněná prezentací a propagací jednotlivých krajských a partnerských měst a regionů v rámci programu plesu. Každý rok představíme vybraný region z České republiky a zároveň vybraný region ze Slovenska. Na jaké konkrétní regiony se mohou těšit návštěvníci nejbližšího ročníku 2016, zatím neprozradíme. Jistě se to dozvědí už brzy,“ prozrazuje Radovan Čaplovič.

Ve dvou se to lépe tančí – zvláště pokud Vám k tomu zpívají Meky Žbirka a Marie Rottrová

Stejně jako v minulých letech, mezi návštěvníky Česko-Slovenského plesu nebudou chybět nejvýznamnější osobnosti kulturního, politického, diplomatického, podnikatelského a společenského života obou zemí. Významných hostů v duchu tradičního sloganu plesu Ve dvou se to lépe tančíopět roztančí svými hity největší legendy české a slovenské kulturní scény. Tentokrát budou hvězdám zpívat do tance hvězdy Miro Žbirka s kapelou a Marie Rottrová. V průběhu slavnostního galavečera vystoupí také čeští a slovenští sólisté hudebním doprovodu Rozhlasového Big Bandu Gustava Broma. Milovníci folklóru si přijdou na své během vystoupení folklorních souborů a cimbálové hudby z Moravy a ze Slovenska - folklorní soubor Limbora a cimbálová muzika a folklorní soubor Čarnica z Košic. Jména dalších účinkujících budou organizátory plesu uveřejněna již brzy. 

Hosty bude večerem provázet šarmantní česko-slovenská  dvojice ve složení Gabriela Partyšová a Michal Hudák.

Kulinářský zážitek par excellence

Za kulturním aspektem prestižní a slavnostní akce samozřejmě nezaostává ani jeho kulinářská stránka. V souladu se sloganem To nejlepší z Česka a Slovenska se v plesových síních Obecního domu bude servírovat menu z dílny Francouzské restaurace Art Nouveau„, sestávající z exkluzivních chodů, inspirované gastronomickými tradicemi obou republik.

Historie a současnost Česko-Slovenského plesu

Organizátorem Česko-Slovenského Plesu je společnost ART OF WORD s.r.o., působící především v oblasti kulturně-společenských aktivit. Pravidelně úspěšně organizuje pod záštitou předsedů vlád ČR a SR Tradiční plavbu lodí po Vltavě - Česko-Slovenský Parník, u příležitosti Česko-Slovenské dní v ČRza účasti vrcholných představitelů ČR a SR. V minulosti spoluorganizovala několik ročníků Slovenského plesu v Praze (2002 – 2008) a v uplynulých letech také Česko-Slovenský Ples 2014 a Česko-Slovenský Ples 2015. Dlouhodobě se spolupodílí na mezinárodním festivalu Česko-Slovenské dny v Plzni (2008 - 2014). Česko-Slovenský ples přináší ve spolupráci se Slovensko-Českou společností Praha, Česko-Slovenskou společností Bratislava, Obecním domem, a.s. v Praze a agenturou SLAVICA, s.r.o.

Místem konání Česko-Slovenského Plesu jsou každoročně prostory pražského Obecního domu, který patří k nejkrásnějším, nejobdivovanějším a nejreprezentativnějším secesním budovám Prahy. Pro ples Čechů a Slováků má také symbolický význam. 6. ledna 1918 v něm byla podepsána tříkrálový deklarace a 28. října 1918 vyhlášena Československá republika.

Více informací: http://www.ceskoslovenskyples.cz/historie.html

Vstupenky je možno zakoupit:     

http://www.ceskoslovenskyples.cz/vstupenky.html

Od 12. 11. 2015 také v předprodeji na adrese:

budova Slovenského institutu v Praze
Jilská 450/16, 110 00 Praha 1, Česká republika
vyřizuje: Ingrid Hohošová
prodej vstupenek v hotovosti a vyzvednutí vstupenek:
po předchozí telefonické nebo mailové dohodě

Tel.:+420 605 538 790 (po pa: 14:30 16:30)

E-mail: info@ceskoslovenskyples.cz

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: www.ceskoslovenskyples.cz