ijournal.cz

Špičkoví akrobatičtí lyžaři se sjedou do Štítů: Můžete u toho být i vy!

red Zdroj: foto: archiv 4.8.2018 Aktuality a pozvánky, Sport
FIS závod akrobatických lyžařů ve Štítech v České republice se nezadržitelně blíží . Že vám to s létem nejde nějak dohromady, protože sněhu se zřejmě opravdu nedočkáme? To ale vůbec nevadí! Světová špička bude totiž od 8. do 12. srpna skákat do vody. Dá se tedy předpokládat, že si všichni dovolí náročnější a atraktivnější skoky, než kdyby je čekal tvrdý dopad.

akrobate_stity1

Česká republika má díky Aleši Valentovi zlatou olympijskou medaili ze Salt Lake City a jméno tohoto akrobatického lyžaře má stále skvělý zvuk. Navíc jeho areál určený akrobatickému lyžování ve Štítech je nejmodernější na světě. „Čekáme opravdu parádní podívanou. Přijedou k nám velká jména jako třeba olympijský vítěz z Ukrajiny Alexander Abramenko, mistr světa juniorů Švýcar Roth Noe, juniorská mistryně světa Ljuba Nikitina a s ní celá ruská juniorská reprezentace a další. Chybět samozřejmě nebude kompletní česká špička,“ vypočítával organizátor FIS závodů a trenér naší reprezentace Lukáš Vokatý. Součástí závodů bude i mistrovství republiky ve všech kategoriích.

 akrobate_stity2

Pro návštěvníky areálu je samozřejmě připravený doprovodný program. Sami si budou moci vyzkoušet, jaké to je postavit se na rampu a spustit se dolů. Aleš Valenta ukáže cennou medaili z olympiády, připraveny jsou soutěže. A kdo by se nemohl dočkat a chtěl si třeba i s celou rodinou ve Štítech skoky vyzkoušet, má šanci klidně už dnes. Když pak dorazí i na závodní víkend, čeká na něj dárek od jednoho z partnerů, kterým je společnost Vitar.

 akrobate_stity3

 „Diváci u nás nemají příliš možnost sledovat nejlepší akrobatické lyžaře. Tyhle závody tak budou v mnoha ohledech jedinečné, ujít by si je neměl žádný sportovní fanoušek. Tím spíš, že se bude skákat do vody. Většina ze závodníků se tak odváží skočit i skoky, které jinak ještě nedávají. Buďte si jisti, že i trojná salta s pěti vruty, díky kterým Aleš vyhrál v Salt Lake City, uvidíte,“ zve do Štítů Vokatý. Fandit bude určitě komu, třeba i jeho svěřenkyním Sabině Balšánové a Terezii Steffanové. Holky si letos poprvé vyzkoušely ostré závody na sněhu a hned zaznamenaly první úspěchy.

Každopádně, jestli se chcete dobře pobavit a ještě vidět věci, které nejsou úplně běžné, zapište si do kalendářů datum 8.-12. srpna. U toho prostě nemůžete chybět.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: foto: archiv