ijournal.cz

Soutěž o vstupenky na květnový koncert kapely Queenie v O2 areně

red Zdroj: 7.5.2023 Soutěže

Kapela Queenie o nadcházejících koncertech v O2 areně: Co mají přichystaného pro diváky, jak svá vystoupení vnímají a jak se dá naučit napodobit Freddieho Mercuryho

koncert

Queen Relived by Queenie. Tak se jmenuje koncertní show, kterou 18. a 19. května 2023 odehraje skupina Queenie. V O2 areně díky nim zazní největší hity i méně známé písně legendární skupiny Queen doprovázené impozantní světelnou, pyrotechnickou a multimediální show. Divákům se tak nabídne zážitek světové úrovně, na který se jen tak nezapomíná. Dle samotné kapely totiž koncerty Queen neznamenaly jen skvělou hudbu, ale i velkolepou podívanou, v tom se jim chtějí Queenie co nejvíce přiblížit a navodit obdobnou fenomenální atmosféru.

Díky píli, odhodlání a lásce k hudbě všech členů kapely dokázali tito čeští rodáci vytvořit neobyčejná vystoupení, kterými v roce 2021 nejen vyprodali O2 arenu hned 3× za sebou, ale také vystoupili například před britskou královnu Alžbětu II. či byli pozváni na memoriál Freddieho Mercuryho ve švýcarském Montreaux. Není proto divu, že se řadí ke světové špičce v oblasti tribute band.

Queenie se dali dohromady před 17 lety v Praze. Za tuto dobu vyrostli do pozice jedné z předních světových tribute kapel a mají za sebou přes tisíc tuzemských i zahraničních vystoupení. Přestože vystoupení Queenie stojí na perfektní souhře všech pěti členů kapely, hlavní hvězdou je stejně jako u jejich britského předobrazu zpěvák. Michael Kluch zvládá i nejtěžší polohy Mercuryho hlasové akrobatiky a zjevem i pohybem dává vzpomenout na frontmana Queen v nejlepších letech. Jeho kvality oceňují diváci i profesionálové, jak dokazuje nominace na divadelní cenu Thálie za jeho výkon v muzikálu Freddie.

Quenie

Klucha na pódiu doplňují bubeník Petr Baláš, baskytarista Martin Binhack, klávesista Michal David (shoda jmen s hvězdou diskoték je čistě náhodná) a kytarista Rudy Neumann.

Častou otázkou je, jak se dá napodobit Freddie Mercury. Michael Kluch říká, že rify, vokální linky a pohyby se dají nacvičit, uvěřitelnost ale ne. Vychází tedy z technik, které používal Freddie, ale stále zůstává sám sebou – proto jsou některé pohyby na pódiu úplně jiné než u Mercuryho. Nicméně tím, že vychází ze stejného druhu expresivity, stanou se uvěřitelnými. „Musíme se přiblížit úrovni kapely, kterou má publikum perfektně naposlouchanou, ale zároveň neznít jako křečovitá kopie,“ potvrzuje Michael. „Mercury v určitých momentech rád a hodně dynamicky zatínal pěst směrem k publiku. Když ho jen slepě napodobím, abych se mu podobal, nikdo mi to neuvěří. To gesto musí přijít v momentě, kdy ho na scéně sám cítím a potřebuji udělat. Tehdy funguje,“ dodává. Mezi Michaelovy oblíbené písně patří například Was It All Worth It, Too Much Love Will Kill You či Under Pressure. Avšak zda některý z nich zazní v O2 areně, prozatím neprozrazuje.

Queenie věří, že nadcházející koncert bude ještě velkolepější než trio vystoupení z roku 2021. „Nesrovnáváme se s Queen, originál je samozřejmě jen jeden,“ vysvětluje Kluch. „Ale stejně jako oni jsme perfekcionisti a dáváme si záležet, abychom lidem nabídli zážitek, na který nikdy nezapomenou.“

Kluch

Koncerty se konají ve čtvrtek 18. května 2023 a v pátek 19. května 2023 od 20:00 v pražské O2 areně (Českomoravská 2345/17a, Praha 9). Vstupenky lze zakoupit v sítích Ticketmaster a Ticketportal.


Vyhrajte 2 vstupenky na jeden z koncertů dle vlastního výběru 18. nebo 19. května 2023, který odehraje skupina Queenie.

Soutěžní otázka: V jakém roce kapela Queenie vznikla?

a) 2000
b) 2006
c) 2016

Správnou odpověď a preferované datum koncertu, prosíme, pošlete do 17. května 2023 půlnoci na e-mailovou adresu: redakce@ijournal.cz. Do předmětu uveďte Soutěž – koncertVylosovaného výherce budeme kontaktovat emailem.


Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red