ijournal.cz

Slavnostní zahájení Srdíčkových dnů 16.9.

red Zdroj: Život dětem o.p.s. 8.9.2015 Aktuality a pozvánky, Významné osobnosti, veřejné projekty

Život dětem pořádá v týdnu od 21.9. do  25.9. tradiční veřejnou sbírku podzimní Srdíčkové dny. Sbírka ve prospěch vážně nemocných dětí proběhne na území celé České republiky. Dobrovolníci budou lidem nabízet přívěsky se žetonem do nákupního vozíku ve čtyřech barvách za 35 Kč a oblíbené magnetky se zvířátky za 30 Kč.

srdicka210x148_201509

Podzimní Srdíčkové dny budou zahájeny Zábavným odpolednem pro děti a dospělé, které proběhne 16.9. na nám. Míru v Praze 2 od 12:30 do 16:30 hod.  Na něm vystoupí Monika Absolonová, Tereza Kostková, Michal David, Kateřina Brožová, Marek Ztracený, Hanka Křížková, Martin Písařík, Gábina Partyšová, Petr Ševčík, Michaela Dolinová, Pavel Vítek, Diana Kalashová, Otakar Brousek ml., Petra Černocká, Standa Hložek, Veronika Jeníková, Dalibor Janda, Míša Maurerová, Jan Přeučil a Eva Hrušková, Barbora Mošnová, Monika a Pavel Trávníčkovi, Miloš Hora a Michal Hudeček. Moderátorem je Vlasta Korec.

srdicka-herci
Kromě známých písní a zábavy na jevišti jsou pro veřejnost připraveny také zdravotní, preventivní programy zdarma. Dermatologové z Fakultní nemocnice Královské Vinohrady návštěvníkům zkontrolují pihy a mateřská znaménka, speciální orgánový skener zjistí během jedné minuty kondici vnitřních orgánů těla a lékaři z dětského očního centra Kukátko zkontrolují dětem zrak.

Společnost Canon zajistila fotografa, který návštěvníky vyfotí s některým z oblíbených umělců a oni tak získají ihned jako památku hezkou fotografii.

Na děti čeká malování na obličej, klaun Ferda, skákací hrad, balónky a soutěže. Kromě toho budou na nám. Míru také nádherní papoušci, kteří mluví a všichni si je budou moci nejen prohlédnout, ale také pohladit nebo se s nimi „ pomazlit“.

Pro dospělé bude připraveno posezení s občerstvením – domácí koláče od studentů ze Středního odborného učiliště gastronomie, U Krbu, Praha 10 a káva z automatu Delicomat spolu s ledovou kávou a čokoládou od B-drink. Výtěžek z prodeje koláčků a kávy bude věnován vážně nemocným dětem.

Vážně nemocné děti budou moci všichni podpořit také nákupem různých sbírkových předmětů. Jedním z nich bude právě nový přívěsek se žetonem do nákupního vozíku ve čtyřech barvách.

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Život dětem o.p.s.