ijournal.cz

Slavnostní křest kalendáře projektů Anděl mezi zdravotníky a Muž roku

red Zdroj: Muž roku a Anděl mezi zdravotníky 4.11.2023 Celebrity, Významné osobnosti, veřejné projekty

Slavnostním křtem kalendářů soutěží Anděl mezi zdravotníky a Muž roku definitivně zakončil ředitel obou soutěží David Novotný letošní ročníky. Mezi kmotry kalendářů nechyběla herečka Veronika Jeníková, která stolními kalendáři byla nadšená.

křest„Miluji kalendáře. Do stolního kalendáře si zapisuji věci nepracovní, tam jsou jen hesla typu zubař, školní sraz a podobně. Na pracovní záležitosti mám malý kalendář, který sevejde do kabelky. S elektronickým kalendářem v mobilu sice pracovat umím, ale nejsem na něj zvyklá. Kdyby se mi ztratil mobil, nevím, nevím,“ uvedla Veronika Jeníková a připustila, že může ztratit i ten papírový. A to se už také stalo! „Jednou jsem kalendář s pracovními povinnostmi ztratila. Naštěstí jsou informace rychle dohledatelné přes divadelní fermany a emailové zprávy, které naštěstí nemažu. Také mi kalendář polilo dítě džusem, stránky se slepily, písmo rozmazalo. Pak musím přepisovat.“

Pokud jde Veronika Jeníková na focení nebo na akci, kde budou fotografové, vždy se nachystá. Stalo se ale také, že s focením nepočítala a na schůzku k rozhovoru přišla hodně civilně. „Běžela jsem na poslední chvíli, vyběhla jsem celá udýchaná a upocená z metra, rozfoukané vlasy od větru, sportovní džíny, kecky a fotograf tam! Cítila jsem se hodně nepatřičně. Od té doby si to hlídám,“ vzpomínala Veronika Jeníková.


Nicméně to Veronice Jeníkové v prodejně Knihy Dobrovský seklo, a tak se směle mohla postavit vedle ostatních osobností a ujmout se křtu. Dorazili také vítězové Muže roku František Knobloch a Rostislav Procházka a některé známé osobnosti, jejichž fotografie od Jiřího Hermana ml. se objevují na stránkách kalendářů – Marian Vojko, Michaela Pecháčková, Zuzana Bubílková, Jitka Sedláčková, Michaela Nosková, Hanka Kynychová, Šárka Vaňková, Anna Julie Slováčková, Barbora Mottlová a v neposlední řadě Iva Hüttnerová.

Fotka oblíbené herečky Ivy Hüttnerové zdobí jednu ze stránek kalendáře soutěže Anděl mezi zdravotníky, a i z toho důvodu nemohla herečka chybět na křtu stolních kalendářů Muž roku a Anděl mezi zdravotníky. Osobně Iva Hüttnerová používá výhradně kalendáře papírové, a dokonce si je i schovává.

křest

„Ukládám kalendáře už asi třicet let a docela mě někdy potěší, když se mohu podívat, co jsem dělala v ten daný den před deseti lety. Datum je důležitý údaj. Jednou jsem v České televizi měla ve svém pořadu cestovatele Miroslava Zikmunda a on mi řekl, že fotka bez data je naprosto bezcenná. Když se na to pak podívají další generace, nebudou vědět, o co jde, Ta rada na mne tak zapůsobila, že každou vytištěnou fotografii otočím a napíšu tam minimálně rok. Na vzpomínání je to ideální.“

Používala Iva Hüttnerová někdy kalendář, kdy se těšila, až otočí stránku, protože obrázek nebyl ke koukání? „To jsem se docela vylekala. Nástěnný kalendář s mými obrázky vyšel v září, tak doufám, že majitelé nebudou počítat dny, aby už mohli otočit na jiný měsíc,“ usmívala se Iva Hüttnerová.

Ředitel soutěží Anděl mezi zdravotníky a Muž roku David Novotný byl setkáním nadšený a závěrem řekl: „Jsem rád, že jsme se zase mohli sejít. Přišli také zástupci Nadačního fondu Šťastná hvězda, který obě soutěže podpořily. Znovu musím poděkovat všem, kteří se na uplynulém ročníku podíleli. Já už ale pracuji na dalším ročníku soutěží a doufám, že bude stejně úspěšný a inspirativní jako minulý,“ řekl David Novotný a dodal, že zájemci o účast v soutěži Muž roku 2024 se už mohou hlásit na webových stránkách. A pokud máte někoho z řad zdravotníků, který si zaslouží poděkovat za svoji práci, můžete ho přihlásit na webových stránkách Anděl mezi zdravotníky.

 

 

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Muž roku a Anděl mezi zdravotníky