ijournal.cz

Sedmnáct dní plných toho nejlepšího z českých pivovarů

red Zdroj: Český pivní festival 11.5.2017 Aktuality a pozvánky, Festivaly

logo CPF

Na písčité ploše pražské Letenské pláně pro vás vyrost již tradiční Český pivní festival. Letos se koná v termínu od 11. do 27. května. Tahle velká „restaurace“ vám každý den nabídne více než sedmdesát druhů piv z českých mikro, mini, středně velkých, ale i létajících pivovarů. Za celý festival vám tak představí několik stovek různých piv, která jsou čepována výhradně do sklenic.

Mezi rozmanitými pivními styly se objeví i nové nečekané chutě. Piva jako Strawberry Weise, Salted Caramel Cream Porter, Gurken Gose, Skořicový Havíř nebo Lady Vanilla stojí za to chytit na čepu.

plakat

Na festivalu najdete česká vína z menších vinařství, nám všem starou známou červenou, žlutou a černou limonádu nebo kávu od českého výrobce. Původ nabízeného sortimentu je pro pořadatele velmi důležitý.

Na vaše chuťové pohárky zaútočí mimojiné pivní polévka, buřty na pivu, syrečkový tataráček, svíčková, smažený telecí řízek nebo třeba bramborové hranolky smažené na hovězím loji. Festivalové menu je servírováno na porcelán. Kromě toho festival nabízí street food napříč Francií, Belgií či Španělskem a dezert vás jistě také nemine.

Pomyslnou třešinkou na dortu je festivalová zmrzlina z dílny Crème de la Crème, vyrobená z řemeslných piv od pivovaru Raven a Zichovec, čokoládové a citrusové gelato.

Symbolické stokorunové vstupné zaplatí návštěvník jen jednou a se svou vstupenkou se pak může na festival opakovaně vracet.

Degustace, hezký večer s přáteli nebo třeba nedělní oběd s rodinou, hudební vystoupení, soutěže a gastronomické workshopy – to je Český pivní festival 2017.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Český pivní festival